Oğuzkaan Koleji

Birey olmak güçlü olmaktır. Öğrencilerimizin sanatsal ve kültürel alanda da yetkinlik kazanmalarını ve içinde yaşadıkları topluma duyarlı olmalarını, bireysel gelişimlerinin önemli bir gereklilik olarak görüyoruz.

    Bu amaçla;
  • Oluşturduğumuz akademik kulüplerde öğrencilerimiz seçtikleri akademik alanda yeteneklerini geliştiriyorlar.
  • Sportif ve sosyal etkinlik kulüplerinde geliştirdikleri beceriler ile yarışmalara katılıp dereceler alıyorlar.
  • Öğrencilerimizin sosyalleşmeleri, akademik ilişkilerini geliştirmeleri ve kültürel kazanımlarını güçlendirmeleri amacıyla yurt içi ve yurt dışı gezi programları düzenliyoruz. Bu kapsamda her yıl yapılan Anıtkabir, Uludağ, Çanakkale, Makedonya ve Selanik gezilerinin yanı sıra bilimsel amaçlı geziler, arkeolojik kazı çalışmalarına katılım gibi önemli etkinlikler de düzenliyoruz.

KULÜP ÇALIŞMALARIMIZ

Öğrencilerimizin kulüp çalışmalarına katılımları sayesinde; kendilerini yazılı ve sözlü ifade edebilme, hedef belirleme, plan yapma ve değerlendirme becerileri gelişiyor ve öğrencilerimiz ilgi alanlarını keşfetme ve geliştirme fırsatı buluyorlar. Öğrencilerimizin ilgi duyduğu ve çalıştığı kültürel, sanatsal, sosyal ve sportif kulüpler; müzik, modern dans, drama, halk dansları, fotoğraf, karikatür, maker, futbol, basketbol, voleybol, masa tenisi, atletizm, satranç, aikido, izcilik, gezi kulübü, çevre ve bilim, bilişim ve robotik kulüpleridir.

MEZUNİYET TÖRENİ

Liseden mezun olacak öğrencilerimizin unutulmaz bir gece geçirmesi için özel hazırlık yapıyoruz., Mezun olmalarının aramızdan temelli ayrıldıkları anlamına gelmediğini hissedecekleri, tanınmış sanatçıların konserleri ile eğlenecekleri ve eski mezunlar ile de tanışma ve vakit geçirme imkânı bulacakları geniş kapsamlı bir etkinlik ortaya koyuyoruz.

MÜZİK ETKİNLİKLERİ

Hem sözlü hem de sözsüz iletişimin en güçlü araçlarından biri olduğunun bilinci ile müzik çalışmalarına özel önem gösteriyoruz. Her kurumsal etkinlik içinde öğrencilerimizin müzikal becerileri ile katkıda bulunmalarına ortam oluşturuyoruz. Okul içerisinde onlara özel ayrılmış açık alanlarda isteyen her öğrencimizin müzikal çalışmalarını sergilemesini sağlıyoruz. Ulusal müzik yarışmalarına katılmak isteyen öğrencilerimizin çalışmalarına destek oluyoruz ve bu süreçte onların yanında oluyoruz.