Oğuzkaan Koleji

GELECEĞİN BİLİM VE İŞ LİDERLERİNİ
YETİŞTİRECEĞİZ

Dünyada yaşanan dijital devrim; eğitim, üretim, çalışma hayatı ve mesleki yeterliliklerin büyük oranda değişmesine neden oluyor.

Kol gücü gerektiren rutin işlerin otomasyona geçişi her geçen gün daha da artıyor. Üretim kişisel ihtiyaca göre düzenlenebilir hale geldi. Gelecek geçerliliğini yitirmekte olan mesleklere gebe olduğu gibi bugün adını bile bilmediğimiz yeni mesleklere de gebe. Geçerliliğini sürdüren mesleklerin de her geçen gün teknolojiden daha fazla etkilenerek değişmesi kaçınılmaz bir son.

Dijital çağda matematik, fen, sağlık bilimleri ve mühendislik, elektrik-elektronik ve benzeri alanlarda bilişimle üretim yapabilecek insanlara duyulan ihtiyaç da her geçen gün artarak devam edecek.

Dijital çağ bizden geleneksel eğitim-öğretim yöntemlerinden vazgeçip öğrencilere uygulama yaptırarak yetkinlik kazandırmaya yönelik eğitim vermemizi bekliyor.

Çağımızın gereksinimleri doğrultusunda öğrencilerin dijital dünyaya hazırlanması çok önemli. Hatta yeni nesillerin bu alanda yaratıcılıklarını ve üretkenliklerini destekleyecek eğitim almaları tartışılmaz gereklilik olarak görülüyor.

Oğuzkaan Koleji Fen Lisemizde temel amacımız, geleceğin bilim ve iş liderlerini yetiştirmektir. Eğitim felsefemizi gerçekleştirmek için üniversitelerle, uzmanlarla ve iş dünyası ile iş birliği yaparak öğrencilerimize problem çözme yetkinlikleri kazandırıp inovatif düşünme, hızlı prototip oluşturma yetkinliklerini de içine alan proje bazlı öğrenmeyi kullanarak yeni öğrenme deneyimleri yaşatacağız.

Saygılarımızla