Oğuzkaan Koleji

OĞUZKAAN KOLEJİ BAŞARI HEDEFİ YÜKSEK BİR OKULDUR

Eğitimin %80’i ortaokul bitinceye kadar tamamlanıyor. Çocuklarımızı geleceğe hazırlarken onları en az akademik alanlarda olduğu kadar dünyada yaşanan teknolojik gelişim ve değişime de hazırlamamız gerekiyor.

Dünyada yaşanan dijital/teknolojik devrim işleri ve meslekleri değiştiriyor. Her geçen gün rutin yapılan işler robotlara devrediliyor. Dijital/teknolojik çağ yetişmiş insandan beklenen beklentileri de değiştirdi.

Dijital çağ bizden akademik yeterliliklerin yanı sıra karmaşık problemleri çözebilen, eleştirel düşünebilen, disiplinler arası bilgiye sahip, hayat boyu öğrenme becerisi edinmiş, meraklı, hayal gücü ve yaratıcılık becerisi gelişmiş bireyler yetiştirmemizi bekliyor.

Öğrencilerimize kendi öğrenmelerinin sorumluluğunu almayı, başarı odaklı olmayı, strese dayanıklı olmayı öğretmek için sosyal-duygusal öğrenme becerilerini geliştiriyoruz.

Dijital çağda akademik başarı bu güne kadar olduğundan çok daha önemli. Bilimsel temelli yenilikçi eğitim uygulamaları yapıyor ve eğitim disiplininden ödün vermeden çalışıyoruz.

Tüm eğitim uygulamalarımızı atölye çalışmaları ile destekliyoruz.

Saygılarımızla