Oğuzkaan Koleji

HAFTADA 14 SAATE VARAN İNGİLİZCE·İSPANYOLCA EĞİTİMİ VERİYORUZ


OĞUZKAAN KOLEJİ, ÖĞRENCİLERİNİ GELECEĞE, DÜNYA DİLLERİNİ KEŞFETTİREREK HAZIRLIYOR

Oğuzkaan Koleji olarak, öğrencilerimizi geleceğin küresel vatandaşları olarak yetiştirmek için buradayız. Dil öğrenmek, dünyayı daha büyük bir perspektifle görmek demektir. Okulumuzda birinci yabancı dil İngilizce, ikinci yabancı dil İspanyolcadır.


YARATICILIK VE EĞLENCE: DİLİN TEMEL TAŞI

Yabancı dil, çocuğunuzun gelecekteki fırsatlarını şekillendiren anahtar bir beceridir. Oğuzkaan Koleji, dil eğitimini yaratıcı, eğlenceli ve oyun temelli bir deneyime dönüştürür. Hikayeler, şarkılar, tekerlemeler ve karşılıklı diyaloglarla öğrencilerimizin dil becerileri geliştirilir.


DİL, HER YERDE!

Öğrencilerimiz, okula girdikleri andan itibaren İngilizce materyallerle çevrili bir yaşam sürerler. Kelime dağarcıkları zenginleşirken iletişim becerileri hızla gelişir.


İKİ ÖĞRETMENLİ SİSTEM

İngilizce derslerimiz iki farklı derste, iki farklı öğretmen ile eş güdümlü olarak yürütülüyor. Main Course ve Skills dersleri olarak Türk ve yabancı öğretmenler tarafından işleniyor. Öğrenmenin en yoğun olduğu ve dil becerilerinin hızlı bir biçimde gelişip biçimlendiği bu dönemde, dili doğal yollarla ve sürekli tekrar ederek edinmek her zaman kalıcı öğrenmeyi sağlamaktadır. Çeşitli etkinlikler, hikaye zamanları, şarkılar ve tekerlemeler ile öğrencilerimizin kelime dağarcıklarını ve iletişim becerilerini geliştiriyoruz.

İNGİLİZCE KONUŞMA BECERİSİ

Oğuzkaan Kolejinde dil öğrenmek görev değil, eğlenceli bir yolculuktur. Öğrencilerimizin doğal bir şekilde İngilizce konuşmalarını teşvik ediyoruz. Öğretmenlerimiz, gün boyunca öğrencilerle İngilizce iletişim kurarlar. Öğrencilerimiz yaşayarak ana dillerini öğrenir gibi İngilizce öğreniyorlar.

CIRCLE TIME İLE İLETİŞİM

Dil öğrenmek, sürekli tekrarlarla gerçekleşir. Öğrencilerimiz Circle Time ile günlük konuları farklı zaman kiplerinde keşfederler, görsel hafızalarını güncellerler.

Günün ilk İngilizce dersinde yapılan Circle Time etkinliği, öğrencilerimizin birbirlerine ve gün içinde yapacakları etkinliklere mükemmel bir uyum sağlamalarına yardımcı olur. İnteraktif bir iletişim ortamı sağlayarak öğrencilerimizin dil becerilerini geliştirmelerine katkı sağlar.

"SIGHT WORDS" İLE GÖRSEL OKUMA ETKİNLİKLERİ YAPIYORUZ

"Sight Words" uygulaması ile sürekli tekrarlarla görsel okuma yapan öğrencilerimiz, sene sonuna kadar her kelimeyle cümleler kurarlar.


ÖZGÜVEN KAZANDIRIYORUZ

Öğrencilerimizin her hafta öğrendikleri konularla ilgili yaptığımız etkinliklerle öğrendiklerini pekiştiriyoruz. Yaptığımız etkinlikler öğrencilerimizin öğrendiklerini pratiğe dönüştürerek özgüvenlerini artırıyor.

ANAOKULUNDAN İTİBAREN İSPANYOLCA

Ana dil olarak dünyada en çok konuşulan ikinci dil İspanyolca, öğrencilerimize eğlenceli bir sistemle öğretilir. İspanyolca dersleri, yoğun olarak uygulanan interaktif aktiviteler, oyunlar ve şarkılarla doludur.


İNGİLİZCE VE İSPANYOLCA PORTFOLYO SUNUMLARI

Öğrencilerimiz İngilizce ve İspanyolca derslerinde edindikleri bilgi ve becerileri, portfolyo sunumlarıyla ailelerine gösterirler. Böylece kendilerini ifade etme yeteneklerini de geliştirirler. Dinleme ve konuşma becerileri kazanarak ilkokula hazır hale gelirler.

GERİ BİLDİRİM, İLETİŞİM VE İŞBİRLİĞİ

Velilerimizle yakın iletişim içinde oluyor ve onları dil eğitimi sürecine dahil ediyoruz. Velilerimiz, öğrencilerimizin dil öğrenim süreçlerini e-oguzkaan Performans Takip Sistemi üzerinden yakından takip edebilirler.

Oğuzkaan Koleji, çocuklarınızın dil öğrenme yolculuğunu eğlenceli ve anlamlı bir deneyim haline getiriyor. Dilin güzelliklerini eğlenceli bir yolculukla keşfetmek isteyen çocuklarınıza ev sahipliği yapmaya hazırız.