Oğuzkaan Koleji

HAFTADA 14 SAATE VARAN İNGİLİZCE·İSPANYOLCA EĞİTİMİ VERİYORUZ

İngilizce ve İspanyolca dersleri Türk ve yabancı öğretmenlertarafından verilmektedir. Oğuzkaan Kolejinde tüm öğrencilerimizin öğrendikleri yabancı dilde kendilerini ifade edebilme becerisine ulaşmasını hedefle­dik. Hedefimize ulaşabilmek için uyguladığımız yöntemle öğrencilerimiz, yaşayarak ve eğlenerek ana dilini öğrenir gibi yabancı dil öğreniyor.

Circle time (Çember Zamanı) ile öğrencilere nasıl hissettiklerini, hangi günde ve ayda olduklarını, hava durumunu sorarak derse giriş yapıyoruz. Böylece öğrencilerimiz, basit cümleler ile kendilerini ifade etmeyi öğreniyor.

Sight words uygulamamızda İngilizcede en çok kullanılan kelimelerin cümle içerisinde kullanılmasını sağlıyoruz. Bu uygulamanın amacı, öğrencilerimizin kelimeleri görsel hafızalarına kaydederek cümle içerisinde kullanmalarını sağlamaktadır. Bu sistem aracılığıyla çocuklarımız okuma yazma bilmemelerine rağmen sürekli tekrar ederek görsel okumalar yapabiliyor. Öğrencilerimizle yaptığımız çeşitli etkinliklerle bu kelime­ lerin her biriyle sene sonuna kadar cümle kurmalarını sağlıyoruz.

ÜÇ ÖĞRETMENLİ SİSTEM

Öğrenmenin en yoğun olduğu ve dil becerilerinin hızlı bir biçimde gelişip biçimlendiği bu dönemde, İngilizce ve İspan­yolca dersleri, Main Course ve Skills dersleri olarak Türk ve yabancı öğretmenler tarafından eş güdümlü olarak yürütülüyor.

UZAKTAN EĞİTİMDE PROJE VE ETKİNLİKLERİMİZLE FARK YARATIYORUZ

Anaokulu öğrencilerimizin yabancı dilde kendilerini ifade ederken öz güven kazanmaları ve konuşma becerilerini geliştirmeleri için kitap bazlıbelirlenmiş olan konulara yönelik İngilizce ve İspanyolca video projeler hazırlama­ larını istiyoruz. Öğrencilerimiz projelerini sunarlarken hem sunuş tekniklerini geliştiriyor hem de yabancı dil yeterlilik düzeylerini artırıyorlar.

Yaş grubu itibariyle yaşayarak öğrenmenin anaokulu öğren­ cilerimizde çok önemli olduğunun bilincindeyiz. Bu sebeple kitap bazlı sınıf içietkinliklerimizi online ders dönemine entegre ederek devam ediyoruz. Öğrencilerimiz online ders esnasında etkinlikleri öğretmenlerinin rehberliğinde yapıyor ve sınıf arkadaşlarına sunuyorlar.

ŞARKILARLA OYUNLARLA ÖĞRETİYORUZ

Yabancı dilde şarkı söylerken ritim tutmaları, basit enstrümanlar çalmaları ve öğrendiklerini sahne perfor­mansıyla sergilemeleri öğrencilerimizin öğrenme isteklerini daha da artırıyor. Bu nedenle öğrencilerimize yüz yüze ve online derslerimizde yabancı dilde şarkılar söyletip oyunlar oynatıyoruz.

ÖĞRENCİLERİMİZ PORTFOLYO SUNUMU YAPIYOR

Anaokulu öğrencilerimiz yabancı dilde ulaştıkları düzeyi, yaptıkları portfolyo sunumlarıyla aileleri ile paylaşıyor. İngilizce ve İspanyolca öğretmenlerimizin eşliğinde yapılan eğlenceli sunumlarda öğrencilerimiz hem bilgilerini aileleri ile paylaşıyor hem de toplum önünde kendilerini ifade edebilme yeteneklerini geliştiri­yor.

GERİ BİLDİRİM

Velilerimiz, öğrencilerimizin İngilizce ve İspanyolca derslerinde öğrendikleri sözcükleri, şarkıları, hikayeleri ve yapılan çalışmaları haftalık olarak okulumuzun Performans Takip Sistemi üzerinden takip edebilir ya da aylık olarak dağıtılan bültenlerde görebilirler.