Oğuzkaan Koleji

HAFTADA 14 SAATE VARAN İNGİLİZCE·İSPANYOLCA EĞİTİMİ VERİYORUZ

Anasınıfı öğrencilerimiz İngilizce ve İspanyolca olmak üzere iki yabancı dil eğitimi görmektedir. Oğuzkaan Kolejinde tüm öğrencilerimizin öğrendikleri yabancı dilde kendilerini ifade edebilme becerisine ulaşması hedefimizdir. Uyguladığımız yöntemlerle öğrencilerimiz, yaşayarak ve eğlenerek ana dilini öğrenir gibi yabancı dil öğrenirler.

Circle Time (Çember Zamanı) ile öğrencilere nasıl hissettiklerini, hangi günde ve ayda olduklarını, hava durumunu sorarak derse giriş yapıyoruz. Böylece öğrencilerimiz, basit cümleler ile kendilerini ifade etmeyi öğreniyor.

Sight Words uygulamamızda İngilizcede en çok kullanılan kelimelerin cümle içerisinde kullanılmasını sağlıyoruz. Bu uygulamanın amacı, öğrencilerimizin kelimeleri görsel hafızalarına kaydederek cümle içerisinde kullanmalarını sağlamaktır. Bu sistem aracılığıyla öğrencilerimiz okuma yazma bilmemelerine rağmen sürekli tekrar ederek görsel okumalar yapabiliyor. Öğrencilerimizle yaptığımız çeşitli etkinliklerle bu kelimelerin her biriyle sene sonuna kadar cümle kurmalarını sağlıyoruz.

İKİ ÖĞRETMENLİ SİSTEM

İngilizce derslerimiz iki farklı derste, iki farklı öğretmen ile eş güdümlü olarak yürütülüyor. Main Course ve Skills dersleri olarak Türk ve yabancı öğretmenler tarafından işleniyor.

Öğrenmenin en yoğun olduğu ve dil becerilerinin hızlı bir biçimde gelişip biçimlendiği bu dönemde, dili doğal yollarla ve sürekli tekrar ederek edinmek her zaman kalıcı öğrenmeyi sağlamaktadır. Çeşitli etkinlikler, hikâye zamanları, şarkılar ve tekerlemeler ile öğrencilerimizin kelime dağarcıklarını ve iletişim becerilerini geliştiriyoruz.

PROJELERİMİZ VE HAFTALIK ETKİNLİKLERİMİZLE FARK YARATIYORUZ

Anaokulu öğrencilerimizin yabancı dilde kendilerini ifade ederken özgüven kazanmaları ve konuşma becerilerini geliştirmeleri için her hafta öğrencilerimizle işlenen konuları eğlenerek pekiştirmek amacıyla haftalık etkinlikler yapıyoruz. Bu etkinlikler interaktif şekilde planlanarak öğrencilerimizin öğrendikleri kelimeleri ve kalıpları kullanarak pratik yapmalarını amaçlamaktadır. Yaş grubu itibariyle yaşayarak öğrenmenin anaokulu öğrencilerimizde çok önemli olduğunun bilincindeyiz. Bu sebeple o hafta öğrenilen konuları pratiğe dökerek öğrenmeyi kalıcı hale getiriyoruz.

İspanyolca derslerinde öğrendiklerimizi de eğitim programımıza uygun tasarlanmış olan sınıf içi projelerimizle pekiştiriyoruz. İspanyolca derslerinde öğrenilen konular sınıfta oyunlar oynayarak ve şarkılar söyleyerek eğlenceli bir şekilde öğretilmektedir. Aktivitelerin sonunda karşılıklı diyaloglarla tekrarlar yapılır, böylece her öğrencinin konuyu tam olarak öğrenmesi sağlanır.

ŞARKILARLA OYUNLARLA ÖĞRETİYORUZ

Müziğin yabancı dil öğrenmede çok etkili bir araç olduğu bilinmektedir. Şarkı sözleri, kelimeleri ve kalıpları eğlenirken hatırlamaya yardımcı olduğu gibi telaffuzu da geliştirir.

Oyunlar ise rahat ve aktif dil öğrenme-öğretme ortamı sunar. Öğrenme ortamını eğlenceli hale ve yabancı dili öğrenci için ilginç hale getirir.

ÖĞRENCİLERİMİZ PORTFOLYO SUNUMU YAPIYOR

Anaokulu öğrencilerimiz yabancı dilde ulaştıkları düzeyi, yaptıkları portfolyo sunumlarıyla aileleri ile paylaşıyor. İngilizce ve İspanyolca öğretmenlerimizin eşliğinde yapılan eğlenceli sunumlarda öğrencilerimiz hem bilgilerini aileleri ile paylaşıyor hem de toplum önünde kendilerini ifade edebilme yeteneklerini geliştiriyor.

GERİ BİLDİRİM

Velilerimiz, öğrencilerimizin İngilizce ve İspanyolca derslerinde öğrendikleri kelimeleri, kalıpları, şarkıları, hikayeleri ve yapılan çalışmaları haftalık olarak okulumuzun Performans Takip Sistemi üzerinden takip edebilir ya da belirli periyotlarda yüklenen bültenlerde görebilirler.