Oğuzkaan Koleji

ANAOKULU EĞİTİMİNDE İDDİALIYIZ.

0-6 yaş "erken çocukluk dönemi" çocuğun zihinsel, sosyal, duygusal ve fiziksel açıdan en hızlı geliştiği ve öğrenmeye en açık olduğu dönemdir. Okul öncesi dönemi çocuğun kişilik özelliklerinin şekillendiği, öğrenme becerilerinin %60-70'inin kazanıldığı ve tüm gelişim alanlarındaki hızlı değişimlerin görüldüğü önemli bir süreçtir. Çocuklarımızı; akademik, sosyal, duygusal, ruhsal, sanatsal, sportif fiziksel ve gelişimsel alanlarda tam donanımlı yetiştirmek için özel hazırlanmış bir, eğitim-öğretim programı uyguluyoruz.

ÖĞRETİM ESASLARIMIZ;

  • Günlük 8, haftalık 40 saat ders programı uygulanmaktadır.
  • Öğretmenlerimiz ilgili üniversitelerin Okul Öncesi Eğitimi Öğretmenliği /Çocuk Gelişimi bölümlerinden mezun olup meslekleri ile ilgili deneyim ve tecrübeye sahiptirler.
  • Tüm temel dersler (Türkçe dil etkinliği, sanat etkinlikleri, okuma yazmaya hazırlık çalışmaları, bilişsel etkinlikler, yaşam becerileri kazanım etkinlikleri) sınıf öğretmenlerimiz tarafından verilmektedir
  • Temel derslerin yanı sıra kodlama, satranç, beden eğitimi, görsel sanatlar, müzik, bale, jimnastik, laboratuvar, halk oyunları ve yabancı dil (İngilizce-İspanyolca) dersleri alan öğretmenleri tarafından verilmektedir.