Oğuzkaan Koleji

Kodlama, robotik ve tasarım becerileri bugün 16 yaş altında olan nesillerin en çok ihtiyaç duyacakları beceriler olacak. Bu nedenle kodlama ve robotik eğitimine anaokulunda başlıyoruz.

Eğitim kıvılcımla ateş yakarak doğuştan insanda var olan cevheri ortaya çıkarıp yeteneklerini en iyi şekil­ de geliştirmektir. Okul öncesi öğrencilerimiz geleceğimizi yönlendirecek, şimdiden elektronik devre tasarımları ile üretmeye başlayan, yazılımın temellerini ilmek ilmek dokuduğumuz dahiyane parmaklardır. Her gün bir önceki günden daha iyi, daha başarılı, geleceğe ışık tutacak okul öncesi öğrencilerimizle kodlamanın temellerini disiplinler arası çeşitli etkinliklerle atmaya devam ediyoruz. Teknolojiyi takip eden değil, teknolojik gelişmelerin içerisinde harmanlanarak yeni projeler üreten nesiller yetiştiriyoruz.

KODLAMA 3D TASARIM AKILLI CİHAZ TASARIMI
YARI KODLAMA 3D SLASH ELEKTRONİK DEVRE TASARIMI (KÜMÜLÜS)
KODABLE
SCRATCH

USE CASE - YARI KODLAMA

Bu programla anaokulu öğrencilerimize oyun etkinlikleri ve tartışma konu başlıkları ile gerçek hayatta karşılaşılan problemlerle çözümler üretme ve hayal kurma becerileri kazandırıyoruz. Use Case ders etkinlikleri sayesinde öğrencilerimiz robotik kodlama konusunda yapmak istediklerini stickerler kullanarak akış şeması oluştur­maktadır. Öğrencilerin akıl yürütme ve hayal kurma becerileriyle, buldukları çözümler desteklenmekte ve buldukları çözümlere yeni yeni adımlar eklenerek genişletilip Use Case'ler yaratılmaktadır. Öğrencilerimizin her bir soruna verilecek cevaplar ve düşündüklerini ifade edebilecekleri beyin fırtınası yöntemleri kullanılarak Yarı Kodlama becer­ileri kazandırılmaktadır.

KODABLE

Kodable programı ile oluşturulan sınıf içerisindeki etkin­likler sayesinde öğrencilerimiz kodlamayı basit bir dille ve oyun etkinlikleri ile eğlenerek öğreniyorlar. Bu sayede çocuklarımızın problem çözme yeteneklerini geliştirerek, onları basit düzeyde kod yazma ile tanıştırıyoruz.

SCRATCH

Scratch programı okuma yazma bilmeyen öğrencilerimize programlama dilini öğretebileceğimiz bir programdır. Program renkli ara yüzü ile oyun, çizgi film, animasyon, grafik ve görsel çizimlerle çocuk­larımız için kodlamayı eğlenceli ve daha kolay öğrenile­bilir hale getirmektedir.

Kod satırlarını basit bir dilde anlaşılacak blok yapısına sahip olan Scratch ile çocuklarımız kodları sürükle bırak mantığı ile çeşitli etkinlikler yapabilmek­tedirler.

3D SLASH

SD Slash yarı kodlama ve Use Case derslerinde öğrenciler­imizin program durumuna ürettikleri çözümleri bilgisayar ortamında modelleyebilmeleri ve somut bir tasarıma dönüştürebildikleri bir program öğretimidir.

Bu program öğrencilerimize, üç boyutlu düşünme, hayal kurarak tasarım ve modelleme yapma, günlük hayat­ta karşılaşabilecekleri farklı bakış açılarından bakarak çözüm üretme becerileri kazandırmaktadır.

ELEKTRONİK DEVRE TASARIMI (KÜMÜLÜS)

3D Slash yarı kodlama ve Use Case derslerinde öğrencilerimizin program durumuna ürettikleri çözümleri bilgisayar ortamında modelleyebilmeleri ve somut bir tasarıma dönüştürebildikleri bir program öğretimidir.

Bu program öğrencilerimize, üç boyutlu düşünme, hayal kurarak tasarım ve modelleme yapma, günlük hayatta karşılaşabilecekleri farklı bakış açılarından bakarak çözüm üretme becerileri kazandırmaktadır.