Oğuzkaan Koleji

 

Öğrencilerimizin kendine güvenen ve kendi ayakları üzerinde durabilen başarılı birer yetişkin olabilmeleri için kendilerini ve içinde yaşadıkları toplumu tanımaya, bireysel yeteneklerini keşfetmeye yönelik çalışmalar yapmaları gerekiyor. Bir sorunu nasıl çözebileceğinizi düşünmeye başladığınız andan itibaren bireysel yeteneklerinizle aslında neler yapabileceğinizin farkında olmaya başlarsınız.

Toplum hizmeti projelerinde görev alan öğrenciler, her alanda kendini çok daha güçlü hisseder hayatları anlam kazanır, amaçlarını daha kolay belirlerler.

Okulumuzda yürütülmekte olan toplum hizmetleri projeleri:

Çevre Projesi (Eko Okul), Trafik ve İlk Yardım, Hayvan Dostları, Kardeş Okul (Benim Kardeş Okulum), Engel Sizsiniz, Ask Me, Edinburgh Dükü Ödül Programı vb. görev alan öğrencilerimiz, içinde yaşadıkları toplumu daha yakından tanıyıp sorunlara çözüm yolları bulmayı öğreniyorlar.

Toplum hizmeti projelerinde; projeler tamamen öğrenciler tarafından, genellikle gruplar veya bireysel olarak tasarlanmaktadır. Öğrenciler projelerini bir proje rehber öğretmeni denetiminde yürütürler. Projenin hazırlık ve uygulama aşamalarını da kendileri programlayıp uygularlar. Tüm öğrenciler Oğuzkaan Okullarındaki öğrenimleri süresince en az iki sosyal hizmet etkinlik projesinde görev almak ve ders saatleri dışında en az 30 saat çalışmak zorundadırlar.

TOPLUM HİZMETİ PROJELERİMİZ