Oğuzkaan Koleji

 

Oğuzkaan Koleji öğrencileriyle yürüttüğü Toplum Hizmeti çalışmalarında sosyal sorumluluk bilincinin korunarak gelişmesi ve bireyin yaşamının bütününe yayılmasını hedeflemektedir.

Çocuklar ve gençler sosyal sorumluluk projeleri ile birlikte sahip oldukları karakteristik özelliklerini güçlendirirken bir yandan da yenilerini kazanıyorlar.  Benlik gelişim sürecinde kritik aşamalardan biri olan 12-19 yaş aralığı çocukların kimlik gelişimlerinin en üst seviyede olduğu ve mesleki tercihler için ilk adımların atıldığı dönemdir. Bu dönemde doğru sosyal sorumluluk projelerine yönlendirilen çocuklar ilgi alanları doğrultusunda üstlendikleri görevler ile sorumluluk almayı öğrenir ve görev bilinçlerini geliştirirler. Bunların yanı sıra ben merkezli bakış açısından uzaklaşarak ekip çalışmasını öğrenip, yeni iletişim becerileri geliştirirler

  • Yürütülen çalışmalarda öğrencilerimizin toplumsal iletişimini güçlendirip, toplumsal sorumluluk alma ve insiyatif kullanma cesaretini artırmaktayız.
  • Tüm çalışmalar öğretmenlerimizin liderliğinde öğrenci odaklı olarak yürütülür.
  • Sosyal sorumluluk bilinci ve etkinlikleri tüm okul çalışanlarımızı kapsayarak bir biçimde gelişir.
  • Her öğrencimizin bu çalışmalarda etkin rol alabilmeleri hedeflenir.
  • Projelerimizin öğrencilerimizin liderliğiyle planlı, katılımcı ve sürekli bir kültür haline gelmesi esastır.
  • Öğrencilerimize planlı çalışmanın, projelendirme ve proje basamaklarını doğru oluşturup uygulamanın önemini kavratılır.
  • Çalışmalarımızda sivil toplum hizmetleri ile de çalışarak anlamlı bir işbirliğini hedeflemekteyiz.

Toplum Hizmetleri Proje ekibi, birey olmaktan kaynaklanan sorumluluk bilincini geliştirmek ve duyarlılık kazandırmak amacıyla çeşitli projeler geliştirmektedir. Uygulamalar sırasında planlı çalışmanın, çalışma basamaklarını doğru oluşturmanın önemini kavrıyor, aynı zamanda, gönüllü birliktelikten doğan gücün farkına varıyoruz.

“Gönüllülükten duyarlılığa giden yolun kapısını açmak” olarak belirlediğimiz amaçla yürümekte ve her geçen gün etkinliğimizi artırmaktayız

 

SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİMİZ