Oğuzkaan Koleji

 

Her kampusümüz ile bölgelerinde bulunan hayvan barınakları ile anlaşılıp oraya ihtiyaçları doğrultusunda yardımlarda bulunuyoruz.

Kış mevsiminde ağaçlara kuş yemi evleri ve su şişeleri asıyor,öğrencilerimiz biten yemlerin dolumunu yaparak bu işin sorumluluğunu alıyorlar.

Belediye ile işbirliği yapılarak seçilen bölgelerdeki evlerin önlerine mama ve su kapları koyarak sokak hayvanlarının aç kalmalarını önlemeye çalışıyoruz.

 

Okulun belirlenen bir yerine bir akvaryum kuruyor ve görevli öğrencilere akvaryumun ve içindeki hayvanların sorumluluğunu veriyoruz.

 

Nesli tükenen hayvanlara dikkat çekiyoruz, bunlarla ilgili posterler, afişler tasarlıyor ve insan faktörü yüzünden nesli tükenen hayvanlara, bizim üzerimize düşen görevlere dikkat çekiyoruz.

 

 

Kış mevsiminde serçeleri okulların içine alarak, dışarıda donmaktan kurtulmalarına yardımcı olmaya çalışıyoruz.

 

AVM lerde atılan yemeklere dikkat çekmek amacıyla afişler hazırlayarak masalarda kalan yemeklerini en azından paketlerine koyarak en yakınlarında bulunan bir sokağa, çöp yanına vb koymalarını sağlamaya çalışıyoruz. Ayrıca restoranlarla konuşarak artan yemekleri toplayarak haftalık olarak hayvan barınaklarına ulaştırmaları konusunda bilgilendirmeye çalışıyoruz.