Oğuzkaan Koleji

 

—Engelsizsiniz Projesi ile birlikte yaşadığımız ama hayatlarına asıl engeli bizim koyduğumuz birçok engelli gruplarını tanıyarak onların toplum içerisinde daha rahat ve mutlu bir yaşam sürmeleri için desteklerde bulunuyoruz.

Görme engellilere için kitap okuyup kayıt yapıyor, “Karanlıkta Diyalog” müzesine 2 saat de olsa onların dünyalarına giriyor, yaşamlarındaki zorlukları anlamaya çalışıyoruz.

Zihinsel engelli, Down Sendromlu ve Otistik insanları daha iyi tanıyabilmek için rehabilitasyon merkezlerine giderek onlarla vakit geçiriyoruz.

Omurilik felçli olup tekerlekli sandalyeye muhtaç olan insanlar için kapak toplayarak destek oluyoruz. Ayrıca Derneğin sergilediği “Rüyalar ve Maskeler” dans gösterimini izleyerek omurilik felçlileri için kurulan “Hüsnü Ayık Bakım Merkezine” destekte bulunuyoruz.

“Leyla’dan Sonra” projesi ile Onkoloji servisinde bulunan ve tedavi süreçleri sıkıntılı olan çocukların hayallerini gerçekleştiriyoruz. Doktorlarının soruları ile öğrendiğimiz isteklerini gerçekleştirerek onları küçük dünyalarında kocaman mutluluklara ulaştırmanın mutluluğunu yaşıyoruz.