Oğuzkaan Koleji

İNGİLİZCE - İSPANYOLCA - ALMANCA EĞİTİMLERİ

Öğrencilerimizin dünya ile daha etkin bir iletişim kurabilmeleri ve gelecekteki kariyerlerinde uluslararası arenada başarılı olabilmeleri için yabancı dil eğitimine özel önem veriyoruz. Öğretim amacımız öğrencilerimizin yabancı dili sadece bir iletişim aracı olarak değil, aynı zamanda kendilerini ifade edebilme aracı olarak kullanmalarını sağlamaktır.

Yabancı dil öğretim sistemimiz, Avrupa Dilleri Öğretimi Ortak Çerçeve Programı'na (The Common European Framework of Reference for Languages) göre okulumuza özel oluşturulmuştur. Öğrencilerimiz, bu program sayesinde genel dil bilgisine sahip olmanın yanı sıra karmaşık metinleri anlama, kendilerini ifade etme ve iletişim kurma becerilerini geliştirirler.


KUR SİSTEMİ UYGULAMASI YAPIYORUZ

Öğrencilerimizin bireysel öğrenme ihtiyaçlarına dikkate alıyor ve her öğrencinin potansiyelini en üst düzeye çıkarmak için çaba gösteriyoruz. 5-6-7.sınıf öğrencilerimizin dil becerilerini, Seviye Belirleme Sınavları ile düzenli aralıklarla değerlendirerek seviyelerine uygun öğretim programları oluşturuyor ve ihtiyaçlarına göre yoğun İngilizce eğitimi alma fırsatı sunuyoruz. Böylece her öğrencimizin, potansiyelini en üst düzeye çıkarmalarına yardımcı oluyoruz.


İNGİLİZCEYİ İKİ ÖĞRETMENDEN ÖĞRENİYORLAR

İngilizce dersleri; Main Course ve Skills dersleri olarak Türk ve yabancı öğretmenler tarafından eş güdümlü olarak yürütülür.

  • Main Course (Ana ders)
  • Skills (Okuma - Konuşma - Dinleme - Yazma)