Oğuzkaan Koleji

3. YABANCI DİL: ALMANCA

Oğuzkaan Koleji, İngilizce ve İspanyolca ile sağlam bir dil temeli kazandırdıktan sonra öğrencilerimize 6. sınıftan itibaren 3. yabancı dil olarak Almanca seçeneği sunmaktadır. Ayrıca, bu seçeneği tercih etmeyen öğrenciler İspanyolca Skills dersini seçebilirler.

Almanca'nın tercih edilmesinin ardındaki nedenler çok sayıda ve çeşitli. Modern bir dil olarak kabul edilen Almanca, dünya genelinde ekonomi, bilim-teknik, kültür-sanat, turizm ve siyasi alanlarda yaygın olarak kullanılmaktadır. Ayrıca, iş bulma süreçlerinde İngilizce ve İspanyolca ile birlikte Almanca bilgisinin avantaj sağladığı bilinmektedir. İş dünyasında ve uluslararası ilişkilerde Almanca bilmek, öğrencilere geniş bir kariyer yelpazesi sunar.

Oğuzkaan Koleji, öğrencilerinin Avrupa standartlarında A2 seviyesinde Almanca becerilerine sahip olmalarını hedefler. A2 seviyesindeki bir öğrenci, kişisel ve ailevi bilgiler, alışveriş, yerel çevre, meslek gibi doğrudan ilgilendiren konularla ilişkili kalıpları ve sık kullanılan kelimeleri anlayabilir. Kısa, net ve basit ileti ve duyurulardaki temel düşünceyi kavrayabilir.

Almanca “Aktionsstunde” ve İspanyolca “Hora de Acción” Etkinlikleri

Öğrencilerimiz, İspanyolca ve Almanca dillerinde farklı konu ve temalar çerçevesinde gerçekleştirdiğimiz etkinliğimiz sırasında çeşitli bulmacaları çözerek hem dil becerilerini geliştiriyorlar hem de öğrenme sürecini eğlenceli hale getiriyorlar.