Oğuzkaan Koleji

YABANCI DİL ETKİNLİKLERİ


OĞUZKAAN KOLEJİ'NDE YABANCI DİL KULÜP ÇALIŞMALARIYLA SOSYAL GELİŞİM

Ortaokul öğrencileri için Oğuzkaan Koleji, eğitim-öğretim yılının başında yaptıkları seçimlere uygun olarak haftada 2 saat boyunca farklı kulüplere katılma fırsatı sunar. English Club ve JMUN Club, öğrencilerin sosyal açıdan gelişimlerini desteklemeyi amaçlar.

"ENGLISH CLUB"

Okulumuza özgü olan disiplinler arası eğitim programımız, yabancı dil öğretimini tüm akademik ders içerikleriyle bütünleştirmeyi amaçlayan bir modeldir. Bu sistem, öğrencilere sadece yabancı dil bilgisi kazandırmakla kalmaz, aynı zamanda farklı derslerle ilgili terminolojiyi tekrar etme ve öğrendiği tüm bilgileri birbirleri ile ilişkilendirme becerisi kazandırır. Bu sayede öğrencilerimiz, farklı bakış açıları edinirken üst düzey düşünme becerilerini geliştirirler. Öğrencilerimiz, dil öğrenirken bilgi dağarcıklarını da genişletirler. Derslerimiz, öğrencilerimize bütünsel bir öğrenme deneyimi yaşatır.


ULUSLARARASI SINAVLAR

Her yıl uygulanan uluslararası sınavlar öğrencilerimizin İngilizce dil becerilerini uluslararası standartlara göre ölçmemize yardımcı olur. Yurt dışında objektif olarak değerlendirilen sınavlar; okuduğunu ve dinlediğini anlamayı, kelime bilgisini ve İngilizce konuşma becerisini ölçer. Starters, Movers, Flyers ve TOEFL sınavlarına girerek uluslararası platformda da yerini alan öğrencilerimiz ile her yıl İstanbul, Marmara ve Türkiye ortalamalarının üzerinde çeşitli başarılara imza atıyoruz.

GRADE 3 GRADE 4 GRADE 5 GRADE 6 GRADE 7
STARTERS MOVERS FLYERS TOEFL STEP-1 TOEFL STEP-2