Oğuzkaan Koleji

2. YABANCI DİL: İSPANYOLCA

İspanyolca, öğrencilerimizin dünya ile daha fazla etkileşime girmelerini ve küresel bir perspektife sahip olmalarını sağlayan bir araçtır. Dil öğrenmek öğrencilere, sadece yeni bir iletişim aracı kazandırmakla kalmaz, aynı zamanda onların dünya kültürlerini ve perspektiflerini anlamalarına yardımcı olur. Biz, öğrencilerimizin İspanyolca öğrenerek hem kişisel hem de akademik gelişimlerini desteklemesine yardımcı oluyoruz.

Dünya genelinde İngilizceden sonra en çok konuşulan dillerden biri olan İspanyolca küresel iletişimde önemli bir role sahiptir. Oğuzkaan Koleji olarak, İspanyolca eğitimine anaokulundan itibaren başlıyoruz ve İspanyolca dersleri ile öğrencilerimiz, günlük hayatta kendilerini ifade edebilecekleri, görsel ve yazılı basını takip edebilecekleri bir seviyeye ulaşıyorlar.

İspanyolca derslerimizin ana hedefi,öğrencilerimizin bu dili belirli bir düzeye getirmesini sağlamaktır. Bu, öğrencilerimizin İspanyolca konuşurken iletişim sorunu yaşamadan kendilerini B1 seviyesinde ifade edebilmeleri anlamına gelir. B1 seviyesindeki bir öğrenci, okul, boş zaman etkinlikleri ve diğer günlük yaşam konularında standart konuşmaları anlayabilir. İspanyolca konuşulan bir ülkede seyahat ederken karşılaşabileceği çeşitli durumlarla başa çıkabilir. Ayrıca, aile, hobiler, iş, seyahat ve güncel olaylar gibi konularda sohbetlere katılabilir.

Almanca “Aktionsstunde” ve İspanyolca “Hora de Acción” Etkinlikleri

Öğrencilerimiz, İspanyolca ve Almanca dillerinde farklı konu ve temalar çerçevesinde gerçekleştirdiğimiz etkinliğimiz sırasında çeşitli bulmacaları çözerek hem dil becerilerini geliştiriyorlar hem de öğrenme sürecini eğlenceli hale getiriyorlar.