Oğuzkaan Koleji

9. SINIFTA HAZIRLIK SINIFINA DENK İNGİLİZCE EĞİTİMİ

Oğuzkaan Koleji lise bölümü yabancı dil müfredatında Common European Framework of Reference for Languages – CEFR (Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programı) esas alıyor ve Communicative Approach (İletişimsel Yaklaşım) sistemini kullanıyoruz.

9. sınıf İngilizce öğretimindeki hedefimiz, dört ana beceri olan dinleme, okuma, yazma ve konuşma alanlarında öğrencilerimizin kendilerini doğru, akıcı ve özgürce ifade etmelerini sağlamaktır. Main Course (Ana ders), skills (okuma anlama – konuşma – dinleme – yazma), speaking (konuşma) dersleri Türk ve yabancı öğretmenler tarafından iş birliği içinde yürütülüyor. 9. sınıfta haftada 14 saat İngilizce dersi vererek soru soran, analitik ve eleştirel düşünebilen, kıyaslama ve yorum yapabilen, kısacası İngilizceyi etkin bir biçimde kullanan bireyler yetiştiriyoruz. Öğrencilerimiz ikinci yabancı dil olarak Almanca öğreniyorlar.

Ekonominin, bilimin ve teknolojinin ortak dili İngilizcedir. Oğuzkaan Koleji olarak öğrencilerimizi geleceğe hazırlarken onları İngilizceyi yetkin bir biçimde kullanabilen, sözlü ve yazılı iletişim becerileri güçlü, evrensel kültürlerle bağ kurabilen bireyler olarak yetiştiriyoruz.

Lise eğitiminde proje bazlı yabancı dil eğitim anlayışını hayata geçiriyoruz. Öğrencilerimizin yaptıkları araştırma ve sunumlar derslerimizin temelini oluşturuyor. Öğrencilerimiz farklı, yaratıcı ve çağdaş bireyler olarak geleceğe donanımlı bir şekilde başlamanın avantajını hayatları boyunca yaşarlar