Oğuzkaan Koleji

KABUL SÜREÇLERİ

  1. Başvuru ve ön inceleme;
    Yapılan başvurular Oğuzkaan Koleji Değerlendirme Komisyonu ile görüşmek üzere açılacak veya açık okulla ilgili tüm plan, proje ve belgelerle birlikte Oğuzkaan Koleji Yönetim Merkezine davet edilir. (Eğitime devam eden okul ise öğrenci sayısı ve ücret ortalamaları istenir.)
  2. Ön görüşmenin olumlu geçmesi durumunda Oğuzkaan Koleji yetkilileri okulu yerinde ziyaret ederek mevcut durum değerlendirmesi yaparlar ve edindikleri bilgileri ve gözlemleri Oğuzkaan Koleji genel merkezine bildirirler.
  3. Tüm görüşmelerin olumlu sonuçlanması durumunda akreditasyon sözleşmesi imzalanarak ortak çalışma süreçleri başlar.
  4. Akreditasyon sözleşmesi imzalandıktan sonra Oğuzkaan Koleji Eğitim Koordinatürlüğünün eğitim öğretim sistemini birleştirme çalışmaları başlar.

Hizmet Bedeli ve Masraflar

Yerinde gözlem ve durum değerlendirmesi; Okula yapılacak altı kişilik ekip için en az iki gecelik konaklama masrafı karşılanır.

Giriş Bedeli: 500.000 TL Bu bedel karşılığında eğitim öğretim personelinin eğitimi ve eğitim öğretim sisteminin birlikteliğini sağlama çalışmaları yapılacaktır.

Yıllık Hizmet Bedeli: Oğuzkaan Koleji eğitim öğretim ortaklığı kapsamında verdiği hizmet bedeli olarak yıllık ciro üzerinden % 7 pay alır.


Sözleşmenin sonlandırılması süreci

  • İlk sözleşmenin geçerlilik süreci bir yıldır. Danışmanlık alan okul birinci yıl içerisinde Oğuzkaan Koleji kurallarına uymadığı takdirde Oğuzkaan Koleji tek taraflı olarak sözleşmeyi fesh etme hakkına sahiptir.
  • Danışmanlık alan okulun sahip ve yöneticileri Oğuzkaan Koleji markasına zarar verecek davranışları nedeniyle adli takip süreci başlatılması durumunda sözleşme tek taraflı olarak fesh edilir.
  • Karşılıklı memnuniyet durumunda sözleşme yenilenmeye devam eder.