Oğuzkaan Koleji

OĞUZKAAN KOLEJİ HAKKINDA

Oğuzkaan Koleji 1992 yılında İstanbul Çapa / Fatih’ de üç eğitimci arkadaş tarafından kurulmuştur. 30 yıllık geçmişinden bu güne eğitimde kaliteyi ilke edinen ve eğitim öğretim sistemini her yıl daha da geliştiren Oğuzkaan Koleji hem kuram ve uygulamayı (bilgi ve beceriyi) birleştiren eğitim öğretim sistemleri ile hem de merkezi sınavlardaki başarısı ile günümüzün sayılı okullarından biri olma özelliği taşımaktadır. Ülkemizin ve çocuklarımızın gelecekteki refahı için öğrencilerini yaşayacakları dünyanın ihtiyaçları doğrultusunda eğitmektir.

Dünyada yaşanan dönüşüme ayak uydurabilen eğitim-öğretim sistemleri ile yetişen öğrenciler geleceğin yöneticileri olmaya aday olacaklardır. Bu anlayıştan yola çıkarak uygulamakta olduğu farklı öğretim sistemini yaygınlaştırmak istiyor.

    Oğuzkaan Kolejinin 40.yıl hedefleri;

  • Uygulamakta olduğu geleceğin ihtiyaçlarına göre dönüştürülmüş sürekli geliştirilen disiplinler arası ve uygulamalı STEM eğitim öğretim modelini yaygınlaştırmak.
  • Öğrendiği bilgiyi nasıl ve nerede kullanabileceğini anlayan, çevresinde yaşanan sorunları gören, çözümü düşünen ve çözüm üretebilen bir nesil yetiştirilmesine katkıda bulunmak.
  • Sürekli değişim ve gelişim felsefesini çocukların, gençlerin ve toplumun içselleştirmesine katkıda bulunmaktır.

Oğuzkaan Kolejleri 1992 yılından bugüne kadar açtığı okullarla İstanbul’da 9 ayrı kampüste ilköğretim ve ortaöğretim düzeyinde eğitim öğretim hizmetleri vermektedir. Bugüne kadar açılmış olan okullar tek şirkete bağlı olarak faaliyet göstermektedir.