Oğuzkaan Schools Logo

 

Sayın Veliler, Sevgili Öğrenciler,

Günümüzde üniversite eğitimi almayı düşünmeden iyi bir kariyer planlaması yapmanın pek de mümkün olmadığı gerçeği ile karşı karşıyayız. Ne var ki, herhangi bir üniversite eğitimi almak da gençlerimizin gelecek hayalleri için yeterli olmayacaktır. Hem bilimsel gelişmeleri önemseyen hem de dünya ekonomisi, piyasa koşulları ve yeni teknolojiler gibi alanlarda güncel koşullara uygun eğitim veren iyi üniversitelere yerleşebilmek için öğrenciler sadece liseden mezun olacak yaşıtları ile değil, buna ek olarak bir milyonun üzerinde eski mezunla, toplamda iki milyon aday ile yarışmak zorundalar.

Bu yarışta hedeflerine ulaşabilmek için öğrencinin aldığı lise eğitimi ile birlikte sınava hazırlık da büyük önem taşımakta. Ancak araştırmalar gösteriyor ki kültürel, sanatsal, sportif ya da sosyal çalışmalar yapan ve bu alanlarda kendisini geliştiren adaylar, böylesi büyük sınavlarda daha başarılı oluyor. Bu bilinçle öğrencilerimizin hedeflerine ulaşması için kültürel, sanatsal, sportif ve sosyal alanlarda gelişmesini sağlayacak bir eğitim programı ile üniversite sınavında en yüksek performans göstermesini sağlayacak sınav hazırlık programını bir arada yürütüyoruz.

Elinizdeki katalog, çok fazla ögeden oluşan Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi’nin temel özellikleri, puan hesaplama yöntemleri ve yerleştirme esasları hakkında bilgi paylaşımı yapmak ve bu sisteme yönelik uyguladığımız programı sizlere detaylı olarak aktarabilmek adına hazırlanmıştır.

Sevgi ve saygılarımızla,
OĞUZKAAN OKULLARI