Oğuzkaan Koleji

 

Raz-Plus, 29 farklı okuma seviyesinde yazılmış 3.500’ün üzerinde e-kitap ile hem öğrencilerimizin seviyelerine hem de müfredat konularımıza uyumlu okuma ve dinleme çalışmaları yapılabilecek bir platformdur. Seviyelendirilmiş kitaplara ek olarak kısa metinler, temel okumaya yönelik içerikler, ölçme değerlendirme çalışmaları ve projeler okuma programımızı zenginleştirir.

Platform tüm öğrenci aktivitelerini genel kullanım, ödev tamamlama ve beceri bazlı olarak raporlar. Öğrenci veya sınıflarımızın gelişimini anlık olarak takip edebilir, eksikleri kolaylıkla tespit edebiliriz.

Öğrencilerimiz raz-plus.com adresinden bireysel hesaplarıyla giriş yapabilir, kendilerine atanan kitapları okuyabilir, dinleyebilir ve okuduğunu anlama testlerini tamamlayabilirler. Platform öğretmenlerimizin belirlediği seviyelerde serbest okumayı desteklerken oyunlaştırma öğeleriyle öğrencileri daha fazla okumaya teşvik eder. Okuma esnasında öğrencilerin ses kaydı yapmalarına izin veren sistem telaffuz gelişimini destekler.