Oğuzkaan Koleji

myon-feature-image

myON READER

OĞUZKAAN KOLEJİ Yabancı Diller Bölümü olarak, öğrencilerimize okuma alışkanlığını kazandırmak ve kelime öğrenimini arttırmak için ‘myON reader’ dijital kütüphanesini sunuyoruz. “myON reader”, öğrencilerimize bireysel okuma ortamı sağlayan, interaktif kitaplarla donatılmış, dünyanın en zengin dijital reader programlarından biridir. 4500 adet ve sürekli artmakta olan dijital kitap içeriğiyle öğrencilerimizin ilgi ve okuma seviyelerine göre kitap seçme olanağı sunar. Çekiciliğiyle öğrencilerimizin motive olmasını sağlar ve daha iyi okuyucu olmalarına yardımcı olur. Sistemde aynı zamanda 400’ün üzerinde İspanyolca reader da yer almaktadır.

MyON reader öğrencilerimizin hangi kitapları ve ne kadar zamanda okuduğuyla ilgili net bir veri akışı sağlayabilmektedir. Kitap sonundaki testlerle de öğrencilerin kitabı ne kadar anladığını ölçebilmektedir. Öğrencilerimiz kendi gelişim tablosunda kendisini izleyebilir. Öğretmen ve veli  öğrenci gelişimini bireysel pano da izleyebildiği gibi öğrenciyi takip edip değerlendirme yapabilmektedir.

SİSTEME ERİŞİM

Öğrencilerimiz www.myon.com adresinden, kullanıcı adı ve şifreleriyle yönergeleri izleyerek sisteme giriş yapabilirler.

1. www.myon.com sistesine girilir ve ortadaki Login Now yazılı butona tıklanır.

2. Okul adı, kullanıcı adı ve şifre girilip Sign In butonu işaretlenir.

3. Öğrencinin karşısına hızlı rapor ekranı ve öğretmen ödev verdiyse ödevlerin görüneceği bir sayfa gelir.

4. Bu sayfada Status tıklandığında okuma görevi olarak verilen okuma kitaplarını görüntülenebilir.

5. Üst taraftaki butonlardan Library butonuna tıklandığında altta çıkan yeni kategorilerden Browse butonuna tıklanarak tüm kategorilerdeki kitaplara ulaşılabilir.

6. İstenilen kategoriye tıklanır, sonra alt kategoriler açılır ve alt kategoriler de tıklandığında kitaplar görünür. İstenilen kitabın resmi seçilip yeşil renkli Read butonuna basılır.

7. Sayfa yüklendiğinde, eğer kitap ilk kez açılıyorsa Start the Book butonuna tıklandığında sistem kitabı sesli bir şekilde okumaya başlar. Daha önceden okunmaya başlanan bir kitapsa, CONTINUE BOOK yazısına tıklayarak kalınan yerden kitabı okumaya devam edilebilir.

8. Kitap bittiğinde END butonuna basılarak quizler yapılmalıdır. Aksi halde öğretmen kitabın tamamlandığını sistemde göremez.  Web sayfası üzerinden okumalarda kitabın sonunda quizler çıkacaktır.

9. Kitabın içindeyken herhangi bir kelimeye tıklandığından sağ tarafa İngilizce – İngilizce sözlük otomatik açılır ve öğrenciye kelimenin telaffuzunu tekrar dinleme imkanı sunulur.

  • PC, Laptop, IPad, Android tablet cihazlarda hem online hem offline çalışma özelliğine sahiptir.
  • Android (4.0 ve üzeri), iPad, MasaüstüPc, Laptop ve Mac cihazlarda özel App’i sayesinde kitaplar internet olan ortamda indirilebilir ve internetsiz ortamda okunabilir