Oğuzkaan Koleji

 

Öğrencilerin ve çocuğu ortaokula başlayan velilerin öncelikli hedefi TEOG sınavlarında başarılı olmaktır.

TEOG sınavı sonuçları aynı zamanda bazı özel okullara giriş puanı olarak ve bazı özel okulların da giriş puanlarının hesaplanmasında kullanılmaktadır. Dolayısıyla aslında tüm liselere TEOG sonuçları ile girilmektedir.

TEOG sonuçları sadece öğrencinin hangi liseye gireceğini belirlemekle kalmıyor; lise ve üniversite yıllarında birlikte olacağı sosyo-kültürel çevresini ve seçeceği mesleği de belirliyor. Bu durum TEOG hazırlığı daha da önemli hale getiriyor.

TEOG’da başarı, 5. sınıftan itibaren bilinçli ve çok iyi programlanmış bir hazırlık süreci gerektiriyor. OĞUZKAAN OKULLARI olarak bizim amacımız öğrencilerimizin Türkiye genelinde ilk %2’lik dilime girmelerini sağlamaktır. Bu amaçla öğrencilerimizin başarısı için titiz bir hazırlık süreci yürütüyoruz.

Beyin zorlandıkça gelişir. Okuduğu, araştırdığı, düşündüğü ve problem çözdüğü sürece öğrencilerin beyin gelişimi artarak sürer ve bu disiplinle çalışmaya alışan öğrenciler sadece TEOG, YGS, LYS gibi ulusal sınavlarda değil uluslar arası sınavlarda da başarılı olur.

Oğuzkaan ailesi olarak, çocuklarımızın kariyerlerinin başarıyla ilerlemesinde ve evrensel alanlarda dünyadaki akranlarıyla iş yürütebilen, vizyon sahibi bireyler olmasında uzun yıllardır sakınmadan verdiğimiz emeklerin karşılığını almaktan dolayı son derece gururluyuz. Tüm öğrencilerimize bize bu gururu yaşattıkları için teşekkürlerimizi sunarız.

Başarı yolunda birlikte ilerlemek dileğiyle.

Sevgi ve saygılarımızla,
OĞUZKAAN OKULLARI