Oğuzkaan Koleji

SCHOLASTIC LITERACY PRO: DİJİTAL KÜTÜPHANE

OĞUZKAAN KOLEJİ Yabancı Diller Bölümü olarak, öğrencilerimize okuma alışkanlığını kazandırmak ve kelime öğrenimini arttırmak için “Scholastic Literacy Pro” dijital kütüphanesini sunuyoruz. “Scholastic Literacy Pro”, öğrencilerimizin okuma kabiliyetini geliştirici özellikler içeren, ilgi çekici interaktif içerikli kitaplardan oluşan bir dijital platformdur.

Kütüphane içindeki kitaplar öğretmenlerimiz tarafından öğrencilerimize atanabildiği gibi, öğrenci kendi okumak istediği kitapları kütüphaneden seçerek kendine ait bir okuma listesi de oluşturabilir.

Öğrencilerimiz, kitap okurken yararlanacağı hedef kelimelerin anlamlarını okuyabilir, seslendirme seçeneğiyle kitabın tamamını ya da istediği bölümünü dinleyebilir.

Kitaplara ait, farklı soru biçimleri içeren testleri çözen öğrencilerimizin okuduğu kitaplar ve tamamladıkları testlerin sonuçları öğretmenlerimize raporlanır.

SİSTEME ERİŞİM

Çapa kampüsünde eğitim gören öğrencilerimiz https://educator-slz03.scholasticlearningzone.com/auth/intl/Login/TURY3KQ adresinden,

Maltepe kampüsünde eğitim gören öğrencilerimiz https://educator-slz03.scholasticlearningzone.com/auth/intl/Login/TURQY64 adresinden,

Bakırköy kampüsünde eğitim gören öğrencilerimiz https://educator-slz03.scholasticlearningzone.com/auth/intl/Login/TURP8DD adresinden kullanıcı adı ve şifreleriyle yönergeleri izleyerek sisteme giriş yapabilirler.

Platformla ilgili detaylı kullanım kılavuzunu indirmek için TIKLAYINIZ.