Oğuzkaan Koleji

OĞUZKAAN KOLEJİİ GÜCÜNÜ EĞİTİM ÖĞRETİMDE BAŞARIYA VERDİĞİ ÖNEM VE ÇAĞDAŞ EĞİTİM KALİTESİNDEN ALIR.

Eğitim öğretim programlarımızı ve müfredat içeriklerimizi öğrencilerimizin bugün ve gelecekte ihtiyaç duyacağı tüm gereksinimleri düşünerek oluşturuyoruz. Her okul kendisini tanıtırken, çok iyi yabancı dil öğrettiğini, sınav başarısı için çalıştığını, sosyal duygusal becerilere önem verdiğini, kültürel, sanatsal, sportif alanlarda önemli çalışmalar yaptığını söylüyor. Bu çalışmalar zaten her özel okulun yaptığı ya da yapmaya çalıştığı çalışmalardır. Biz sadece farkımızı fark etmenizi istedik.

 

FARK YARATAN AYRICALIKLARIMIZ;

Aile sıcaklığında eğitim ortamları sunuyoruz. Eğitim çocuğu sevmekle başlar ve çocuk sevildiğini, korunduğunu, kendisine saygı duyulduğunu hissettiği ortamlarda gelişir. Okulunu ve öğrenmelerini seven çocuklar kendilerini gerçekleştirme şansı en yüksek olan çocuklardır. Sizce kaç okulun öğrencisi ‘keşke kollarım yetse de okulumu kucaklayabilsem’ demiştir.

 

Disiplinlerarası öğretim programı ile kalıcı öğrenme sağlıyoruz.

Okulumuza özel tüm derslerin birbirleri ile ilişkilendirilerek öğretildiği, ezbere yer olmayan, öğrenilen bilgilinin kalıcılık ve anlam kazandığı, öğrenciyi düşünmeye ve üretmeye yönelten Disiplinlerarası Öğretim programı ile kalıcı öğrenme sağlıyoruz. Öğrencilerimizin ürettiği sonuçları sürekli denetleyerek eksiklerini giderici çalışmalar yapıyoruz.

 

Bilen değil yapabilen öğrenciler yetiştiriyoruz.

Gelecek bilenlerin değil, yapabilenlerin olacak. Bilgeye ulaşmanın sorun olmaktan çıktığı günümüzde yapabilmek, her gün daha önemli hale geliyor. Öğrencilerimizin ‘yapabilme’ becerilerini geliştirmek için STEM ve bilişim derslerinde her ay o güne kadar öğrendikleri tüm bilgilerini kullanarak çözüm üretmeleri gereken aylık bilişimle üretim çalışmaları yaptırıyoruz. Kısaca turşu da kurarlar, akıllı ev de yaparlar, küresel ısınmaya çözüm de ararlar.

 

Çocuklarımız hayallerini gerçekleştirsin diye çalışıyoruz.

Bugün ilkokula başlayan çocuğumuz 18-20 yıl sonra iş hayatına başlayacak ve dünyanın yönetiminde yer alacak. Sadece son 20 yılda teknoloji gelişimin iş yaşamı- nı ve hayatın tüm alanlarını nasıl etkilediğini hepimiz görüyoruz ve bu değişimin devam edeceğinin de farkındayız. Çocuklarımızın hayallerini gerçekleştirebilme- leri, geleceğe güvenle bakabilmelerini sağlamak için gelecekte ihtiyaç duyacakları beceri ve yetkinliklere ulaştıracak bir eğitim öğretim programı uyguluyoruz. Uygulamalı matematik ve fen eğitimleri ile birlikte STEM ve bilişim eğitimleriyle öğrencilerimizin yaratıcılık, yazılım ve üretim becerilerinin gelişimine özel önem veriyoruz. Öğrencilerimize dünyanın kapılarını açmak için yurtdışındaki üniversitelerle protokoller yapıyoruz.

 

Global Schools programının üyesi ve destekçisiyiz.

Biz dünyayı çocuklarımızdan ödünç aldık ama koruyamadık. Bugünkü en büyük görevlerimizden biri de çocuklarımızın dünyada yaşanan ekonomik, sosyal ve çevresel sorunların farkına vermelerini sağlamak ve onları gelecekte yaşanabilir bir dünya için çözümler üretmeye yönlendirmektir. Bu amaçla Global Schools programının üyesi ve destekçisiyiz. Çocuklarımızı bu bilinçle yetiştiriyoruz.

 

Çocuklarınızı geleceğe gerçekten ve ihtiyaçları doğrultusunda hazırlamanızı dileriz.