Oğuzkaan Koleji

ASTRONOT ETKİNLİĞİMİZ

Fen Bilimleri dersimizde öğrencilerimizle; gezegenler, uzay, astronot gibi kavramlardan bahsedip, kendi astronotumuzu oluşturduk.

İngilizce Dersi: Renkler

Anaokulu öğrencilerimiz ingilizce dersinde renkleri pekiştirdiler.

School Objects Activity

Öğrencilerimiz anaokulunda ingilizce derslerinde okul eşyalarının adlarını pekiştirdiler.

Colors- Rainbow

Anaokulu öğrencilerimiz gökkuşağı saç bantlarıyla öğrendikleri renkleri eğlenceli bir şekilde pekiştirdiler.

AYIN ÜLKESİ: JAPONYA

Bu ayın ülkesi olan Japonya’ ya özgü kıyafetler giyen öğrencilerimiz aynı zamanda yemek kültürü ve alfabeleri hakkında da bilgi sahibi oldular. Görerek, yaşayarak ve eğlenerek öğretmeyi öğreten müfredatımızla bizler de öğrencilerimizle hem eğlendik hem de öğrendik.

29 Ekim 2021

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı coşkuyla kutladık.

Turşu Kurma Etkinliği

Öğrencilerimiz lezzetli ve hünerli elleri ile kış aylarının vazgeçilmez yiyeceklerinden turşu kurdular. Turşu kurma etkinliği ile; sebzelerin saklanma koşullarını, kokularını, tatlarını, renklerini ve mayalanma durumlarını gözlemleyerek kalıcı bilgiler edindiler.

Introducing Yourself/ Tv Programme

Anaokulu öğrencilerimiz İngilizce dersinde bir televizyon programında kendilerini tanıtarak hem eğlenip hem de öğrendiler.

Like/Don't Like Chart

Anaokulu öğrencilerimiz sevdikleri ve sevmedikleri aktiviteleri ingilizce dersinde yaptıkları etkinlikle eğlenceli bir şekilde pekiştirdiler.

10 Kasım 2021

Beylikdüzü Oğuzkaan Koleji olarak; Mustafa Kemal Atatürk’ü saygıyla andık.

Balon Deneyi

Anaokulu, 1 ve 2.sınıf öğrencilerimizle patlamayan balon deneyi yaptık.

İngilizce İlk Cümlelerimizi Kurduk!

Anaokulu öğrencilerimiz, kelime görsellerinin kullanıldığı küp etkinliğiyle İngilizce ilk cümlelerini kurmayı öğrenerek çok eğlendiler.

Classroom Rules Activity

Sınıf kurallarının pekiştirildiği etkinlikte anaokulu miniklerimiz İngilizce dersinde kendi posterlerini hazırlayarak bunu kendi el izleriyle mühürlediler.

4 Years Healthy/Unhealthy Food Activity

Anaokulu küçüklerimiz sağlıklı ve sağlıklı olmayan yiyecekler ile ilgili, ingilizce sınıf içi etkinliği gerçekleştirdiler.

Finger Family/ Learning Family Members

Anaokulu miniklerimiz Main Course dersinde aile bireylerinin isimlerini harika bir parmak oyunuyla pekiştirdiler.

100. gün & Yeni Yıl Partisi

Okul öncesi öğrencilerimiz güne en şık kıyafet ve kostümlerini giyerek okula geldiler. Yılbaşı partisi ve 100. Gününe özel planlanan danslar ve çeşitli oyunlar eşliğinde doyasıya eğlendiler. Parti bitiminde kendileri için hazırlanan pastayı keserek afiyetle yediler.

5yo, Vegetables Bowling

5 yaş gruplardaki çocuklarımız öğrenmiş oldukları sebzelerle ilgili bowling oynadıkar. Cocuklar dusurdukleri labutlarla ilgili I like…., I don’t like….. kalıplarını kullanarak cümleler kurdular .

5yo Sight Words Finger Prints

Beş yaş gruplarındaki ana okulu öğrencilerimiz parmak boyalarıyla öğrenmiş oldukları kelimelerin görsellerini boyayarak bilgilerini pekiştirdiler.

4yo, Habitats Of The Animals

Öğrencilerimiz Öğrendikleri hayvanlari yasadiklari yere gore gruplandırarak eğlenceli bir İngilizce dersi yaptılar. ( farm, sea, forest olarak)