Oğuzkaan Koleji

OĞUZKAAN KOLEJİ’NDEN HER EVE DİJİTAL ANSİKLOPEDİ!

 

Oğuzkaan Koleji, evlerinize dijital ansiklopedi “Britannica School” hediye ediyor…

Kullandığı yenilikçi ve özgün eğitim programlarıyla Türkiye’nin önde gelen okullarından olan Oğuzkaan Koleji, dünyanın en tanınmış eğitim yayıncısı Encyclopaedia Britannica’nın “Britannica School” dijital programını öğrencilerine hediye ediyor.

Öğrencilerimiz “Britannica School” sayesinde dijital ortamda güvenli, tarafsız, politik olmayan, kısaca “doğru” bilgiye ulaşma fırsatı bulacak; günlük olarak gözden geçirilen ve güncelliği sağlanan tüm çevrimiçi içeriklere hem evlerinden hem de okuldan ulaşabilecektir.

“Britannica School” Eğitim Portalı Nedir?

“Britannica School Edition” (BOLSE) okul öğrencilerinin ve öğretmenlerin öğrenme gereksinimlerini karşılamak üzere tasarlanmış çok özel bir çevrimiçi kaynaktır. Yaşlara özel dört farklı öğrenim alanı, kendine güven yaratan ve devamlı buluşu teşvik eden ilgi çekici birçok öğretme ve öğrenme malzemesi içermektedir.

Britannica School içerisinde 140.000’den fazla makale, 1,5 milyon’dan fazla öğrenme objesi, ilkokul, ortaokul ve lise için ayrı tasarımlarda içerik ve anlatım farkıyla öğrencilerin kullanımına sunulmaktadır. Öğrencilerimiz araştırmalarıyla ilgili olarak yüzbinlerce resim, video, animasyon, online ders, eğitsel oyun, yayın ve e-kitaba ulaşabilecektir.

Güvenilir İçerik

Öğretmenler tüm yaşlardaki öğrencilerinin güven içinde çevrimiçi araştırma yapabileceğinden emin olabilir,
Ansiklopedi Britannica’da bulunan tüm içerik 4.500’den fazla küresel katılımcının uzman bilgisine dayanmaktadır.
Britannica’nın kendine özel içerik geliştirme süreci, tüm içeriğini tarafsız, politik olmayan ve gerçekler açısından doğru olmasını sağlar.
Britannica Online (Çevrimiçi), 300’den fazla çalışanın olduğu bir yazı işleri ekibi tarafından günlük olarak gözden geçirilmekte ve içeriğin her zaman güncel kalması sağlanmaktadır.

Dört adet yaşa özel öğrenme alanı

Britannica yazı işleri kadrosu, girişten A-düzeyine kadar olan öğrencilerinizin gereksinimlerine uygun, kolayca bulunup kullanılabilen bilgi ve kaynaklar sağlar.

  • “Britannica Learning Zone” – Okul öncesi eğitim için bir okur-yazarlık alanıdır. Oyun gibi tasarlanmış arayüzüyle, görsel ve işitsel eğitim materyalleri, okul öncesi testler ve çocukların İngilizce dil seviyesini yükseltmeye yönelik alıştırmalar sunar
  • “Foundation” – İlköğretim öğrencileri için öğrenmeyi teşvik eden ve araştırma ve okur-yazarlık becerilerini iyileştiren ilgi çekici ve etkileşimli bir alandır.
  • “Intermediate” – Ortaöğretim ve lise öğrencileri için araştırma becerilerinde kendine güveni geliştirip öğrencilere bağımsız olarak araştırma yapmaya başlayacak araçları sağlar.
  • “Advanced” – Lise ve ileri düzey öğrenciler için ayrıntılı yazılar ve daha fazla araştırma aracı yelpazesi öğrencilere derinlemesine araştırma yapma olanağı verir.

Öğrenciler için kaynak

Britannica tüm yaş düzeylerindeki öğrencilere proje araştırmaları yapabilmeleri için güvenilir ve itimat edilir bir bilgi kaynağı sağlar. Malzemelerin çeşitliliği öğrencilerin farklı yöntemler kullanarak ve kendi öğrenim hızlarında öğrenmelerini sağlar.
My Britannica – Bu öğretmen ve öğrencilerin araştırma yaparak içeriklerini Britannica içindeki kişisel ve daha ilerideki bir tarihte tekrar erişilip içeriğin görülebileceği kişisel bir alana kaydetmelerine olanak verir. Öğretmenler yardımcı kaynaklara ve ders planlarına da bu bölümden ulaşır.

Portal’a Nasıl Giriş Yapılır?

  • Britannica portallarına giriş yapabilmeniz için internet bağlantısına ihtiyacınız vardır.
  • Portala giriş yapmak için Laptop, PC, netbook, Tablet PC, iPad ve benzeri tüm cihazlar kullanılabilir.
  • Elinizdeki cihazın internet tarayıcısına aşağıdaki adresi girip erişim bilgilerini kullanarak portala ulaşabilirsiniz.
  • Portala girişte sizin belirleyeceğiniz ID sisteme otomatik olarak kaydedilecektir.
  • Okulumuz öğrencileri için önerilen ID, ok(öğrencinin soyadı) şeklindedir. (Örneğin; Kemal Aslan için okaslan)
  • Giriş sonrasında seçilen seviyeye göre açılan sayfalarda STUDENTS girişi yapılarak My Brittanica bölümünden bireysel kullanıcılar oluşturulabilmektedir.

Anasayfada ilköğretim (foundation), ortaöğretim (intermediate) ve lise (advanced) bölümlerini görebilirsiniz. Fare ile gri butonların üzerine tıkladığınızda ilgili bölümün anasayfasına gidilir. Fare’yi gri buton üzerine getirdiğinizde aşağıya doğru pencere açılır. Bu bölümden de arama yapabilirsiniz.

IMAGE QUEST (Resim ve Fotoğraf Arşivi)

Image Quest, İngilizce, Fransızca, İspanyolca, Portekizce ve Türkçe dillerinde kullanma opsiyonuyla 3 milyon’a yakın resim ve fotoğrafı kullanıcıya sunan bir fotoğraf arşiv portalıdır. Öğrencilerimiz Image Quest sayesinde Getty Images, Oxford Scientific, Bridgeman, National Geographic Society’nin de içinde olduğu 52 farklı koleksiyondan, telif haklarından arındırılmış ve HD formatında görsele ulaşabileceklerdir.

BRITANNICA WORLD DATA ANALYST (Dünya Ülkeleri Veri Portalı)

Britannica World Data Analyst, tüm dünya ülkelerinin profillerini ve genel görünümlerini bulabileceğiniz bir veri portalıdır. Farklı kategorilerde sunduğu veriler sayesinde ülkeler arasında karşılaştırma ve sıralama yapabilme imkanı sunan portaldan, grafik ve Excel çıktıları alınabilmektedir.

MERRIAM-WEBSTER UNBRIDGE DICTIONARY (Çevrimiçi İngilizce Sözlük)

Öğrencilerimizin kullanımına sunulan 150 yıllık deneyimiyle Amerika’nın en kapsamlı İngilizce sözlüğü Merriam-Webster Unbridge Dictionary, 700,000 üzerinde tanım, 476,000 kelime anlamı ve 1,000 üzerinde resimli tasvir içermektedir.