Oğuzkaan Koleji

 

Bilim insanları 21.yüzyılı; yapay zeka çağı, elektronik çağ, robot çağı veya kısaca siber çağ olarak tanımlıyorlar. Yeni çağda kas gücüne ihtiyaç giderek azalırken insanlık yüksek teknolojili ürünler üreten bireylerin veya toplumların öne çıktığı bir döneme giriyor.

Bu çağın gereksinimlerine göre yetişmiş bireyler ürettikleri yazılım programlarıyla araba parçalarını, günlük kullanım malzemelerini, tekstil ürünlerini, inşaat malzemelerini, hatta insan organlarını 3D yazıcılarla üretebilecekler. Üretim çalışmaları süren 4D yazıcılara geçildiğinde yapay kalp bile basılabileceği öngörülüyor.

Oxford Üniversitesi bilim insanlarının hazırladığı bir çalışmaya göre önümüzdeki 25 yılda mesleklerin %47’si robotlara teslim edilecek.

Biz eğitimcilerin en büyük görevi gençlerimizi geleceğe tam donanımla hazırlamaktır. Dünyada yaşanan bu hızlı değişime çocuklarımızın ayak uydurabilmesini sağlamak için Anaokulumuzdan Anadolu Lisemize kadar tüm sınıflarımızda zorunlu ders olarak kodlama, robotik, E-STEM eğitimi veriyoruz.

Sevgi ve saygılarımızla,
OĞUZKAAN KOLEJİ