Oğuzkaan Koleji

Yavru kurt köpeği öğrencilerin en sadık dostu…

Okulun “Gölge’si” oldu!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un, barınaktan alınan ve bakanlığın bahçesinde beslenen “Pergel” isimli köpeğin fotoğrafını paylaşmasının ardından Bakırköy Oğuzkaan Koleji Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri, “Her okula bir can dostu” kapsamında K9 cinsi yavru kurt köpeğini sahiplendi.

“Gölge” isimli verilen köpeğe okul bahçesine yuva yapılırken öğrenciler kendi aldıkları mamalarla köpeği besliyor. Çocukların yoğun ilgisine karşılıksız kalmayan Gölge, yeni evine kısa sürede uyum sağladı.

Teneffüse çıkan öğrenciler, Gölge ile bahçede koşup eğlenirken zaman zaman da köpeği sınıflarına alıyor.

“Çocuklarda hayvan sevgisi ve merhamet duygusu gelişiyor”

Okul Müdürü Galip Çağatay, “Her okula bir can dostu” projesiyle Milli Eğitim Bakanlığının çocuklara yönelik, hayvan sevgisini aşılayıp, onlarda merhamet duygusu geliştirmeyi amaçladığını söyledi. Projeye katkıda bulunmak istediklerini anlatan Çağatay, “K9 cinsi yavru kurt köpeği Gölge bakımı ve aşısı yapılmış, çocuklara yakın cins bir köpek. Çocuklar teneffüste köpeğin yanına inip onunla ilgileniyor, birlikte geziyorlar, gönüllü mama getirenler var. Bu şekilde çocuklarda merhamet duygusu gelişiyor. Hayvanların da bir can taşıdığını, onların da sevgiye ihtiyacı olduğunu görüyorlar.” diye konuştu.

Öğrenciler, “Gölge çok tatlı, onu çok seviyoruz. Birçok arkadaşımız köpekten korkuyordu, Gölge’ye alıştıkları için şimdi korkmuyorlar.” ifadelerini kullandı.