Oğuzkaan Koleji

Oğuzkaan Koleji öğrencileri tarafından hazırlanan Kuş Yuvası Projesi Beylikdüzü Belediyesinin katkılarıyla hayata geçirildi.

Kuşlar için sıcak bir yuva hazırlamanın mutluluğunu, Belediye Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ndeki marangozhanede ustalarla birlikte heyecanla çalışarak yaşayan öğrenciler, örnek bir sosyal sorumluluk projesine imza attılar.

Belediyenin projelerine verdiği destek için teşekkür eden öğrenciler “Beylikdüzü ve Yaşam Vadisi, yaptığımız rengarenk kuş yuvalarıyla daha da güzelleşecek.” dediler.

Öğrenciler Yuvalarıyla Çocukları Soğuktan Koruyacak

Oğuzkaan Koleji 6.sınıf öğrencileri tarafından hayata geçirilen sosyal sorumluluk projesiyle hem kuşlar soğuk kış günlerinde sığınacakları sıcak yuvalara kavuşmuş olacak hem de Beylikdüzü rengarenk kuş evleriyle daha da renklenecek ve güzelleşecek. Çizimi Oğuzkaan Koleji öğrencisi Tuna Can tarafından yapılan ve soğuk kış günlerinde  kuşlar yuvasız kalmasın diye hayata geçirilen Kuş Yuvası Projesi kapsamında öğrenciler ve belediye yetkilileri tarafından yapılan kuş yuvaları, Yaşam Vadisi’ne ve ilçe genelindeki uygun yerlere yerleştirilecek.

Öğrenciler;  “Heyecanlı ve Mutluyuz”

Oğuzkaan Koleji Toplum Hizmetleri Koordinatörü ve öğretmenleriyle Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nü ziyaret eden öğrenciler, “Sosyal sorumluluk projesi kapsamında hazırladığımız Kuş Yuvası Projesi’ni hayata geçirmek için Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu makamında ziyaret ederek projemizi anlatmıştık. Başkanımız projemizi beğendi ve bizleri Park ve Bahçeler Müdürlüğü yetkilileri ile buluşturdu. Özellikle soğuk kış aylarında tüm hayvanların bize ihtiyaçları var. Kuş yuvalarını hazırlarken hem eğlendik hem de yardım etmenin mutluluğunu yaşadık. Böyle bir projede yer aldığımız için heyecanlı ve mutluyuz.” dediler.