Oğuzkaan Koleji

 

Oğuzkaan Koleji öğrencileri tarafından kurulan  “Tanışalım mı ?” dans tiyatrosu, engelli ve engelsiz dansçıların birbiriyle e iletişim kurup ön  yargılarından arınmasını hedefliyor.

Bahçelievler Nurettin Topçu Kültür Merkezinde  düzenlenen gösteride 7  Down sendromlu , 6  profesyonel ve 17 Oğuzkaan Koleji öğrencisi yer aldı.

Oğuzkaan Koleji öğrencileri ile engelli ve engelsiz dansçıların bir araya geldiği etkinlik, öğrenci ve velilerin büyük ilgisi ile izlendi.

Dans gösterisinin canlı müziklerini görme engelli  ikiz kardeşler  Kerim- Selim Altınok  üstlenirken , onlara  piyanoda  ortopedik engelli sanatçı Esra Kılıç, kemanda ise görme engelli öğretim üyesi olan Şafak Tunalıoğlu eşlik etti.

Oğuzkaan Koleji Eğitim Koordinatörü Hatice Yılmaz, bu proje ile amaçlarının çocukların toplumsal uyumunu ve becerilerini artırmak olduğunu belirterek, “Onların bu mutlu anlarını unutulmaz bir anı haline getirmeye çalıştık. Güldüler, eğlendiler. Onların gözlerindeki parıltı bizlere yetti. Onlara ilgimizi sürdürürsek, onların yanında olursak, bizden bir farklarının olmadığını anlayacaklar. Bu birliktelik ve iş birliği devam edecek. Yeni projelerimizle bu etkinlikleri sürdüreceğiz.” dedi.