Oğuzkaan Koleji

10 Ekim 2018

 • PİJAMA PARTİSİ

Anaokulumuzda uyku düzeni ve uykunun sağlığımız acısından önemi ile ilgili kazanımların daha kalıcı ve eğlenceli olması adına pijama partisi düzenlendi. Birbirinden sevimli pijamaları ile okula gelen anaokulu öğrencilerimiz yapılan etkinlikler ile keyifli anlar yaşadılar.

29 Ekim 2018

 • CUMHURİYET BAYRAMI

Mustаfа Kemаl Atаtürk önderliğinde kаzаnılаn Milli Mücаdele ile tаrihte eşine çok аz rаstlаnır bir bаşаrı gerçekleştirilmiştir. Yаşаnılаn tüm zorluk ve sıkıntılаrа kаrşın inаnç ve kаrаrlılık örneği olаrаk kаzаnılаn bu zаfer, Milletimize kаyıtsız şаrtsız egemenliği sаğlаyаn Cumhuriyeti rejimini аrmаğаn etmiştir. 29 Ekim Cumhuriyet Bаyrаmı kutlu olsun. |NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!

30 Ekim 2018

 • BARIŞ MANÇO ETKİNLİĞİ

Anaokulu öğrencilerimiz “Barış Abiden Şarkılar” etkinliği ile usta sanatçıyı saygı,Sevgi ve ozlemle aldıkları unutulmaz bir gün yaşadılar.

05 Kasım 2018

Ülkemiz için önemli ve aktif bir kurumu çocuklarımıza öğretmek onları bilinçlendirmek bizim kutsal görevimizdir.Bizler çocuklarımıza Türk Kızılayı’nın ne kadar önemli bir kurum olduğunu etkinliklerle, eğitsel oyunlarla biliçlendiriyoruz.

07 Kasım 2018

 • HOLOGRAM

Anaokulu öğrencilerimiz  kodlama dersimizde bir ilki yaşadı.Arttırılmıs gercek olarak bilinen hologramla Atamızı sınıfımızlarımızda canlandırdık ve cocuklarımızla harika kareler yakaladık.Çocuklarımız bu şekilde Atamızı kağıt üzerinden degil  üç boyutlu olarak görmüş oldular.

08 Kasım 2018

 • MARAKAS YAPIMI

Anaokulu öğrencilerimiz müzik ruhun gıdasıdır dediler ve kendi müzik aletlerini yapmak istediler. Bizler de bu sözle yola çıktık ve bugün cocuklarımızla marakas yaptık.
Hem aletimizi çaldık,hem eğlendik,hem öğrendik.

10 Kasım 2018

 • 10 KASIM ATATÜRK'Ü ANMA TÖRENİ

Anaokulu öğrencileri Atatürk’ü saygı ve özlemle andılar…
On’suz Kasım..Sonsuz Kasım…
Bugün çocuklarımızla Ulu önderimizi andık…
Atamızın anısına karanfillerimizi bıraktık.İçimiz buruk ama bir yandan umutluyduk.Çocuklarımızın ışıl ışıl gözlerinde Atamızın ülkemizi, pırıl pırıl çocuklarımıza emanet ettiğini bir kez daha görmüş olduk.
Sen rahat uyu Atam Vatanımız emin ellerde.

14 Kasım 2018

 • DÜNYA ÇOCUK KİTAPLARI HAFTASI

Anaokulu öğrencilerimiz, kitabı sevdirmek ve okuma alışkanlıklarını kazandırmak için “Dünya Çoçuk Kitapları” haftasında kurulan kitap standını gezip kütüphanede kitap okuma saati yaptılar.

16 Kasım 2018

 • SONBAHAR

Dökülen yapraklar, başlayan yağmurlar ve artık ferahlayan tertemiz bir hava… Sonbahara Merhaba…

19 Kasım 2018

 • SONBAHAR YÜRÜYÜŞÜ

Anasınıfı öğrencilerimiz Sonbahar Mevsiminde havadaki ve ağaçlardaki değişiklikleri incelemek için yürüyüşe çıktılar…

20 Kasım 2018

 • DÜNYA ÇOCUK HAKLARI GÜNÜ

Anasınıfı ögrencilerimiz 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları gününü her yıl farkındalık yaratma amacıyla kutlamakta çeşitli etkinlikler düzenledi.
Her birey doğdugu andan itibaren bir bireydir ve haklarıyla dünyaya gelir.Bizler bunun farkındayız ve farkındalık oluşturmak bizim en kutsal görevimiz. Bizler çocuklarımızla sloganlarımızla bunu vurgulayıp çocuklarımıza farkındalık yaratmayı hedefledik.Hepimiz haklarımızı biliyoruz.Hepimiz haklarımıza sahip cıkıyoruz.Bunun bilinciyle yola cıkıyoruz! Yaşasın haklarımız!

22 Kasım 2018

 • TURŞU KURMA PROJESİ

Anasınıfı Ögrencileri diyor ki; Güzel bir yaz bitti sonbahar geldi biz çalışkan karıncalar kışımıza hazırlık yapmadan edemezdik 🙂
•Bir çift minnak el
•10 Adet marifetli parmak
•Biraz Tebessüm
•Bir tutam sevgi
Ve
alın terlerimizle turşularımızı yaptık 🙂 leziz mi leziz mis gibi turşularımızla kışa hazırız 🙂 Şimdiden hepimize

AFIYET OLSUN

29 Kasım 2018

 • SONBAHARIN OLUŞUMU

Anasınıfı öğrencilerimiz sonbaharın oluşumunu deney yaparak pekistirdiler.

01 Aralık 2018

 • ZAMANE OYUNLARI ŞENLİĞİ

Anasınıfı öğrencileri Dünden bugüne değişen dünya ile birlikte çocukların oyun ve oyuncak algılarında da farklılıklar çok net gözlenmektedir.Oyuncakların ve oyunların şiddet içeren çocuklara olumsuz rol model olan tarafları maalelesef anne ve babaların kontrol etmekte zorlandığı bir hale dönüşmüştür.Buna rağmen  oyun ve oyuncaklarda çocuğun bilişşsel ve fiziksel gelişimlerini destekleyen taraflarda yok değildir.Bizler de çocukların zamana uygun bilişşsel (dikkat,hafıza,sıralama, sınıflama,sayı,şekil, psikomotor gelişim,)kazanımlarını destekleyen eğlenceli oyunlarla çocuklarla hoş vakit geçirmek ve öğrenmelerini desteklemek için  düzenlediğimiz ‘zamane oyunları şenliğimiz’keyifli bir şekilde sona ermiştir.

13 Aralık 2018

 • İNSAN HAKLARI VE DEMOKRASİ HAFTASI

Anaokulu öğrencileri İnsan Hakları ve Demokrasi Haftamızda çocuklarımız ilk defa seçimle tanıştı ve oy kullandılar. Seçme ve seçilmenin önemini onlara en iyi şekilde kavrattıktan sonra seçimlerini yapıp en çok oy verdikleri etkinliği gerçekleştirecekler. Hem insan haklarının önemini kavradıkları hem oy kullandıkları bizim için önemli onlar için hem bilgilendirici hem de eğlenceli bir etkinlik oldu

04 Ocak 2019

 • İNGİLİZCE ETKİNLİĞİ

Anasınıfı 5 yaş grubu öğrencilerimiz sınıf içinde yaptıkları “I have got a…” etkinliği ile derste öğrendikleri sınıf araç gereçlerini pekiştirdiler.

09 Ocak 2019

 • İNGİLİZCE ETKİNLİĞİ

Anasınıfı 5 yaş grubu öğrencilerimiz sınıf içinde yaptıkları “Fruits and Vegetables” etkinliğinde derste öğrendikleri meyve sebzeler ile “Can I have ….?” kalıbını kullanarak alışveriş yaptı.

22 Şubat 2019

 • GÖKYÜZÜ VE UZAY

Anaokulu öğrencileri gökyüzü ve uzay temalı etkinlikleri ile uzaya yolculuk yaptılar.

15 Mart 2019

 • SEKSENLER PARTİSİ

Anasınıfı öğrencilerimiz 80’ler partisinde o yılların modasına uygun kıyafeteler giyinip, o yılların müzikleri ile danslar ettiler.

27 Aralık 2019

 • 100. GÜN ETKİNLİKLERİ

Heyecanla beklediğimiz 100.güne sonunda ulaşmış bulunuyoruz.Okula başladığımız ilk günden itibaren yaşadığımız her günü, küçük oyunlarla, 100 güne 100 nesne etkinlikleriyle saydık. Bunun yaparken sayıların birbirini nasıl takip ettiğini ve ritmik saymaları keşfettik. Bu 100 gün içerisinde çocuklarınıza önce ilgi ve sevgimizi sonra da onları geleceğe hazırlayacak olan bilgileri vermeyi amaçladık. Çocuklarımızın her geçen gün büyüdüğünü ve geliştiğini izlerken ,keyif aldık,mutlu olduk ve bizler de onlardan bir şeyler öğrenerek ilerledik. Ne mutlu ki çocuklarımızla tanıştık, ne mutlu ki sizlerle tanıştık. Nice 100 günlerde aynı heyecan ve işbirliğiyle birlikte olabilmek dileğimizle…