Oğuzkaan Koleji
START:905
01 Nisan 2024

MAKE A TIMELINE FOR YOUR FAVOURITE INVENTION

6. sınıf 1. grup öğrencilerimiz seçmiş oldukları bir icat hakkında araştırma yaparak icadın gelişimini anlatan kronolojik bir zaman çizelgesi hazırladıkları projelerini sundular.


01 Nisan 2024

AN IMPORTANT PERSON WHO CHANGED THE WORLD

6. sınıf 2. grup öğrencilerimiz dünyayı değiştiren bir mucit hakkında araştırma yaparak hazırladıkları projelerini sundular.


11 Mart 2024

HORA DE ACCIÓN

Öğrencilerimiz İspanyolca Hora de Acción (Action Time) yarışmasında hem eğlendiler hem de öğrendikleri konuları pekiştirdiler.


11 Mart 2024

CREATE YOUR OWN PLANET

7. sınıf 1. grup öğrencilerimiz kendi gezegenlerini tasarlayıp gezegenin özelliklerini anlatan projelerini sundular.


11 Mart 2024

AKTIONSSTUNDE

Öğrencilerimiz Almanca Aktionsstunde (Action Time) yarışmasında hem eğlendiler hem de öğrendikleri konuları pekiştirdiler.


11 Mart 2024

HORA DE ACCİÓN

Öğrencilerimiz İspanyolca Hora de Acción (Action Time) yarışmasında hem eğlendiler hem de öğrendikleri konuları pekiştirdiler.


04 Mart 2024

MISSION IMPOSSIBLE SPY GAMES

Bu hafta öğrencilerimizle kampüsümüzde sergilenen Mission Impossible Spy Games  tiyatro oyununu izledik. Öğrencilerimiz tiyatro oyunu sırasında interaktif etkinlikler yaptılar, oyunun sonunda aktris ve aktörlere sorular sorarak doğal iletişim kurma becerilerini geliştirdiler. Katılımlarından dolayı öğrencilerimize ve işbirliğiniz için siz değerli velilerimize teşekkür ederiz.


04 Mart 2024

ADVANCING FUTURES INTEGRATION HOW CAN I HELP THE EARTH

5. sınıf öğrencilerimiz İngilizce dersinde Global Schools programı kapsamında Dünya Günüyle ilgili araştırmalar yaptılar ve çevreye nasıl olumlu katkıda bulunabileceklerini konuştular.


19 Şubat 2024

ADVANCING FUTURE INTEGRATION HOW CAN I HELP THE EARTH?

5. sınıf öğrencilerimiz İngilizce dersinde Global Schools programı kapsamında Dünya Günü'yle ilgili araştırmalar yaptılar ve çevreye nasıl olumlu katkıda bulunabileceklerini konuştular.

19 Şubat 2024

MY FAVOURITE MOVIE

5. sınıf 1. grup öğrencilerimizin İngilizce dersi için hazırladıkları en sevdikleri film hakkındaki projeleri sundular. Öğrencilerimize teşekkür ederiz.


19 Şubat 2024

CHALLENGING SPORTS

5. sınıf 2. grup öğrencilerimiz İngilizce dersinde  Challenging Sports temalı projelerini sundular. Öğrencilerimize teşekkür ederiz.

08 Ocak 2024

PROJE 1: LA DESCRIPSIÓN (LOS AMIGOS O LA FAMILIA)

7. sınıf öğrencilerimiz İspanyolca dersinde arkadaşlarını veya aile üyelerini tanıttıkları projeler sundular.


02 Ocak 2024

PROJE 2: NEW YEARS TRADITIONS AROUND THE WORLD

Yeni Yıl, dünyanın dört bir yanında farklı geleneklerle karşılanıyor.5. sınıf öğrencilerimiz İngilizce dersinde dünya genelindeki Yeni Yıl gelenekleri üzerine hazırladıkları projelerini sundular.

02 Ocak 2024

PROJE 2: A PLANET IN THE SOLAR SYSTEM

6. sınıf 1. grup öğrencilerimiz İngilizce dersinde, Güneş Sistemi'nde yer alan gezegenlerden birini inceledikleri bir projelerini tamamlandılar.


02 Ocak 2024

MY FAVOURITE MUSIC TYPE

6. sınıf 2. grup öğrencilerimiz İngilizce dersinde sunumunu yaptıkları My Favourite Music Type projesinde en sevdikleri müzik türlerini ve sebeplerini anlattılar.

 


02 Ocak 2024

PROJE 2: AMERICAN ENGLISH VS. BRITISH ENGLISH

7. sınıf 2. grup öğrencilerimiz İngilizce dersinde Amerikan İngilizcesi ile Britanya İngilizcesi arasındaki farkları araştırdıkları projelerini sundular.


02 Ocak 2024

MUSICS EFFECT ON PEOPLES PSYCHOLOGY

7. sınıf 1. grup öğrencilerimiz İngilizce dersinde 2. proje ödevi olarak müziğin insan psikolojisi üzerindeki etkilerini araştırarak, müziğin duygusal dünyamız üzerindeki güçlü etkilerini keşfettiler ve fikirlerini arkadaşları ile paylaştılar.


11 Aralık 2023

ADVANCING FUTURES INTEGRATION GLOBAL CITIZENSHIP OUR CULTURES

6. sınıf öğrencilerimiz İngilizce dersinde Global Schools programı kapsamında Nitelikli Eğitim hedefine yönelik çalışmalarını tamamladılar. Küresel kültürlerin çeşitliliği ve bu çeşitliliklerin bakış açıları üzerindeki etkisini araştırdılar.


01 Kasım 2023

PROJE 1: ENDANGERED ANIMALS

5. sınıf 1. grup öğrencilerimiz İngilizce dersinde Nesli Tehlikede Olan Hayvanlar üzerine projelerini sundular. Bilinçlenmemizi sağlayan ve bu hayvanları koruma görevimizi hatırlatan öğrencilerimize teşekkür ederiz.

01 Kasım 2023

PROJE 1: MY FAVOURITE MOVIE

5. sınıf 2. grup öğrencilerimizin İngilizce dersi için hazırladıkları favori filmleri hakkındaki projeleri tamamlandı! Öğrencilerimiz projelerini sunarken neden bu filmi sevdiklerini ve film hakkındaki detayları arkadaşlarıyla paylaştılar.

01 Kasım 2023

PROJE 1: ANCIENT WONDERS

6. sınıf 1. grup öğrencilerimiz İngilizce dersinde antik harikalar temalı projelerini sunarak tarihle bağlantı kurdular.

01 Kasım 2023

PROJE 1: MAKE A WISH TREE

6. sınıf 2. grup öğrencilerimiz İngilizce dersinde 1. proje ödevi olarak kendi dilek ağaçlarını tasarladılar ve arkadaşlarıyla dileklerini paylaştılar.


01 Kasım 2023

PROJE 1: THE QUALITIES OF A GOOD FRIEND

7. sınıf 2. grup öğrencilerimiz İngilizce dersinde iyi bir arkadaşın özellikleri konulu projelerini sundular. Öğrencilerimiz İyi Bir Arkadaşın Nitelikleri üzerine çalışırlarken empati, sadakat ve anlayış gibi özellikleri tartıştılar ve arkadaşlık değerleri hakkında fikirlerini paylaştılar.

01 Kasım 2023

PROJE 1: LA RUTİNA DİARİA

5. sınıf öğrencilerimiz İspanyolca dersinde günlük rutinlerini anlattıkları projelerini sundular. 

01 Kasım 2023

PROJE 1: Mİ MEJOR AMİGO /AMİGA

6. sınıf öğrencilerimiz İspanyolca dersinde en iyi arkadaşlarını tanıttıkları projeler sundular. 

01 Kasım 2023

ADVANCING FUTURES INTEGRATION TECHNOLOGY

7. sınıf öğrencilerimiz İngilizce dersinde Advancing Futures programı gelecekteki teknolojik gelişmeleri araştırarak teknoloji dünyasında verimli bir yolculuk yaptılar.