Oğuzkaan Koleji
START:771
19 Şubat 2024

1. SINIF ŞUBAT AYI DİSİPLİNLERARASI ÇALIŞMASI

1. sınıf öğrencilerimiz İngilizce dersinde, Türkçe dersiyle ilişkilendirilmiş zıt anlamlı sıfatlar konusu ile ilgili disiplinler arası çalışma etkinliğini gerçekleştirdiler.

19 Şubat 2024

2. SINIF ŞUBAT AYI DİSİPLİNLERARASI ÇALIŞMASI

2. sınıf öğrencilerimiz İngilizce dersinde, Matematik dersi ile ilişkilendirilmiş  grafik okuma  konulu disiplinler arası çalışma etkinliğini gerçekleştirdiler.

19 Şubat 2024

3. SINIF ŞUBAT AYI DİSİPLİNLERARASI ÇALIŞMASI

3. sınıf öğrencilerimiz İngilizce dersinde, Türkçe dersi ile ilişkilendirilmiş  metnin olay örgüsü konulu disiplinler arası çalışma etkinliğini gerçekleştirdiler.

19 Şubat 2024

4. SINIF ŞUBAT AYI DİSİPLİNLERARASI ÇALIŞMASI

4. sınıf öğrencilerimiz İngilizce dersinde, Sosyal Bilgiler dersi ile ilişkilendirilmiş  icatlar  konulu disiplinler arası çalışma etkinliğini gerçekleştirdiler.

15 Ocak 2024

LAS PARTES DEL CUERPO

1. sınıf öğrencilerimiz İspanyolca dersinde öğrendikleri vücudun bölümleri konusunu pekiştirmek için hazırladıkları projelerini sınıf içerisinde sundular.

 


15 Ocak 2024

MAKE A RULES POSTER

3. sınıf öğrencilerimiz seçtikleri bir yerin kurallarından bahsettikleri Make a Rules Poster projelerini sınıf içerisinde sundular.


13 Ocak 2024

ENGLISH BREAKFAST

2. sınıf öğrencilerimiz English Breakfast etkinliği ile velilerine kahvaltı sunumu yaparak İngilizcenin günlük hayattaki kullanımını yaşayarak öğrenmiş oldular. Tüm öğrencilerimizi kutlar, katılımlarından dolayı velilerimize ve emeği geçen öğretmenlerimize teşekkür ederiz.


08 Ocak 2024

1. SINIFLAR OCAK AYI DİSİPLİNLER ARASI ÇALIŞMASI

1. sınıf öğrencilerimiz İngilizce dersinde, Görsel Sanatlar dersi ile ilişkilendirilmiş ara renkler ve ana renkler konulu disiplinler arası çalışma etkinliğini gerçekleştirdiler.


08 Ocak 2024

2. SINIFLAR OCAK AYI DİSİPLİNLER ARASI ÇALIŞMASI

2. sınıf öğrencilerimiz İngilizce dersinde, Matematik dersi ile ilişkilendirilmiş basit problemler konulu disiplinler arası çalışma etkinliğini gerçekleştirdiler.

 


08 Ocak 2024

3. SINIFLAR OCAK AYI DİSİPLİNLER ARASI ÇALIŞMASI

3. sınıf öğrencilerimiz İngilizce dersinde, Türkçe dersi ile ilişkilendirilmiş bir metnin ana fikrini ve detaylarını bulma konulu disiplinler arası çalışma etkinliğini gerçekleştirdiler.


08 Ocak 2024

4. SINIFLAR OCAK AYI DİSİPLİNLER ARASI ÇALIŞMASI

4. sınıf öğrencilerimiz İngilizce dersinde, Sosyal Bilgiler dersi ile ilişkilendirilmiş geçmişten bugüne teknoloji konulu disiplinler arası çalışma etkinliğini gerçekleştirdiler.


08 Ocak 2024

A GROUP BOOK

1. sınıf öğrencilerimiz İngilizce dersinde hazırlamış oldukları A Group Book projelerini sınıf içerisinde sundular.


08 Ocak 2024

PREPARAMOS UNA PIZZA

3. sınıf öğrencilerimiz İspanyolca pizza tarifi verdikleri projelerini sundular.


08 Ocak 2024

MI PLAN SEMANAL

2. sınıf öğrencilerimiz İspanyolca dersinde, haftalık planlarını anlattıkları posterlerini sınıf içerisinde sundular.


08 Ocak 2024

MI CIUDAD

4. sınıf öğrencilerimiz İspanyolca dersinde öğrendikleri kelime ve cümle yapılarını kullanarak kendi şehirlerini tasarlamış oldukları projelerini sınıf içerisinde sundular.


02 Ocak 2024

MAKE A TRAVEL AD

4. sınıf öğrencilerimiz tasarlamış oldukları seyahat broşürü projelerini sınıf içerisinde sundular.


25 Aralık 2023

MY SEASONS JOURNAL

2. sınıf öğrencilerimiz mevsimlerle ilgili hazırlamış oldukları projelerini sınıf içerisinde sundular.

18 Aralık 2023

1. SINIFLAR ARALIK AYI DİSİPLİNLER ARASI ÇALIŞMASI

1. sınıf öğrencilerimiz İngilizce dersinde, Hayat Bilgisi dersi ile ilişkilendirilmiş aile üyeleri konulu disiplinler arası çalışma etkinliğini gerçekleştirdiler.

 


18 Aralık 2023

2. SINIFLAR ARALIK AYI DİSİPLİNLER ARASI ÇALIŞMASI

2. sınıf öğrencilerimiz İngilizce dersinde, Türkçe dersi ile ilişkilendirilmiş noktalama işaretleri konulu disiplinler arası çalışma etkinliğini gerçekleştirdiler.

18 Aralık 2023

3. SINIFLAR ARALIK AYI DİSİPLİNLER ARASI ÇALIŞMASI

3. sınıf öğrencilerimiz İngilizce dersinde, Matematik dersi ile ilişkilendirilmiş dört işlem problemleri konulu disiplinler arası çalışma etkinliğini gerçekleştirdiler.

 


18 Aralık 2023

4. SINIFLAR ARALIK AYI DİSİPLİNLER ARASI ÇALIŞMASI

4. sınıf öğrencilerimiz İngilizce dersinde, Türkçe dersi ile ilişkilendirilmiş geçmiş zaman kipi konulu disiplinler arası çalışma etkinliğini gerçekleştirdiler.


01 Kasım 2023

1. SINIFLAR EYLÜL AYI DİSİPLİNLER ARASI ÇALIŞMASI

1. sınıf öğrencilerimiz İngilizce dersinde, Matematik dersi ile ilişkilendirilmiş 1 den 10 a kadar sayılar konulu disiplinler arası çalışma etkinliğini gerçekleştirdiler.

01 Kasım 2023

4. SINIFLAR EKİM AYI DİSİPLİNLER ARASI ÇALIŞMASI

4. sınıf öğrencilerimiz İngilizce dersinde, Türkçe dersi ile ilişkilendirilmiş sözcük türleri konulu disiplinler arası çalışma etkinliğini gerçekleştirdiler.

 

01 Kasım 2023

1. SINIFLAR EKİM AYI DİSİPLİNLER ARASI ÇALIŞMASI

1. sınıf öğrencilerimiz İngilizce dersinde, Hayat Bilgisi dersi ile ilişkilendirilmiş okul eşyalarını tanıyorum konulu disiplinler arası çalışma etkinliğini gerçekleştirdiler.

01 Kasım 2023

2. SINIFLAR EKİM AYI DİSİPLİNLER ARASI ÇALIŞMASI

2. sınıf öğrencilerimiz İngilizce dersinde, Hayat Bilgisi ile ilişkilendirilmiş hisler ve duygular konulu disiplinler arası çalışma etkinliğini gerçekleştirdiler.

01 Kasım 2023

3. SINIFLAR EKİM AYI DİSİPLİNLER ARASI ÇALIŞMASI

3. sınıf öğrencilerimiz İngilizce dersinde, Hayat Bilgisi dersi ile ilişkilendirilmiş hayvanlar ve yaşam alanları konulu disiplinler arası çalışma etkinliğini gerçekleştirdiler.

01 Kasım 2023

4. SINIFLAR EYLÜL AYI DİSİPLİNLER ARASI ÇALIŞMASI

4. sınıf öğrencilerimiz İngilizce dersinde, Türkçe dersi ile ilişkilendirilmiş 5N1K soruları konulu disiplinler arası çalışma etkinliğini gerçekleştirdiler.

01 Kasım 2023

A SOCK PUPPET

1. sınıf öğrencilerimiz İngilizce dersinde öğrendikleri vücudun bölümleri konusunu pekiştirmek için hazırladıkları projelerini sınıf içerisinde sundular.

01 Kasım 2023

A FAMILY AND FRIENDS COLLAGE

2. sınıf öğrencilerimiz İngilizce dersinde aileleri ve arkadaşlarıyla ilgili hazırlamış oldukları grup çalışmalarını sundular.

01 Kasım 2023

COLOUR MIX

2. sınıf öğrencilerimiz İngilizce dersinde ana renkler ve ara renkler konulu hazırlamış oldukları grup çalışmalarını sundular.

01 Kasım 2023

AN ANIMAL BOOKLET

2. sınıf öğrencilerimiz İngilizce dersinde en sevdikleri hayvanla ilgili hazırlamış oldukları kitapçıklarını sundular.

01 Kasım 2023

MAKE A MIXTURE BOOK

3. sınıf öğrencilerimiz İngilizce dersinde sevdikleri bir karışımı anlattıkları projelerini sınıf içerisinde sundular.

01 Kasım 2023

MAKE AN ANIMAL PICTURE CARD

3. sınıf öğrencilerimiz İngilizce dersinde hayvanlar ve yaşam alanları konulu grup projelerini sınıf içerisinde sundular.

01 Kasım 2023

MY DREAM COUNTRY

4. sınıf öğrencilerimiz İngilizce dersinde hayallerindeki ülkeyi anlattıkları projelerini sınıf içerisinde sundular. 

01 Kasım 2023

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI

İlkokul öğrencilerimiz İngilizce dersinde yaptıkları çalışmalarla 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı?nı kutladılar.

01 Kasım 2023

1. SINIFLAR KASIM AYI DİSİPLİNLER ARASI ÇALIŞMASI

1. sınıf öğrencilerimiz İngilizce dersinde, Hayat Bilgisi dersi ile ilişkilendirilmiş hayvanlar konulu disiplinler arası çalışma etkinliğini gerçekleştirdiler.

01 Kasım 2023

2. SINIFLAR KASIM AYI DİSİPLİNLER ARASI ÇALIŞMASI

2. sınıf öğrencilerimiz İngilizce dersinde, Görsel Sanatlar dersi ile ilişkilendirilmiş ara renkler ve ana renkler konulu disiplinler arası çalışma etkinliğini gerçekleştirdiler.

01 Kasım 2023

3. SINIFLAR KASIM AYI DİSİPLİNLER ARASI ÇALIŞMASI

3. sınıf öğrencilerimiz İngilizce dersinde, Hayat Bilgisi dersi ile ilişkilendirilmiş geçmişte ve günümüzde yaşam konulu disiplinler arası çalışma etkinliğini gerçekleştirdiler.

01 Kasım 2023

4. SINIFLAR KASIM AYI DİSİPLİNLER ARASI ÇALIŞMASI

4. sınıf öğrencilerimiz İngilizce dersinde, Türkçe dersi ile ilişkilendirilmiş şiir bilgisi konulu disiplinler arası çalışma etkinliğini tamamladılar.

01 Kasım 2023

HALLOWEEN

Bir dili öğrenirken o dili konuşanların kültürünü de öğrenmenin önemini göz önüne alarak hazırladığımız Halloween etkinlikleriyle öğrencilerimiz dünyadaki farklı kültürlerin bu eğlenceli günü nasıl kutladıklarını öğrendiler.