Oğuzkaan Koleji
START:911
01 Nisan 2024

WASHING LINE

Anaokulu öğrencilerimiz İngilizce dersinde Washing Line etkinliği ile etkinliği ile kıyafetleri tasvir etmeyi öğrendiler.

 


01 Nisan 2024

FEED THE DOG

Anaokulu öğrencilerimiz İngilizce dersinde  Feed the Dog etkinliği ile bugüne kadar öğrenmiş oldukları Sight Word kelimelerini kullanarak görsel okuma yaptılar.


25 Mart 2024

DESCRIBING ANIMALS

Anaokulu öğrencilerimiz İngilizce dersinde Describing Animals etkinliği ile hayvanları tasvir ettiler, hayvanlar hakkında sorular sordular ve kendilerine sorulan soruları yanıtladılar.

 


25 Mart 2024

UNIT 7 PROJECT

Anaokulu öğrencilerimiz İngilizce dersinde Unit 7 Project etkinliği ile yedinci ünitede öğrendikleri kelime gruplarını ve konuları tekrar ettiler.


25 Mart 2024

STICK GAME

Anaokulu öğrencilerimiz İngilizce dersinde Stick Game etkinliği ile bugüne kadar öğrenmiş oldukları Sight Word kelimelerini kullanarak görsel okuma yaptılar.


23 Mart 2024

PORTFOLYO

Anaokulu öğrencilerimiz, yıl boyunca edindikleri kazanımları İngilizce ve İspanyolca portfolyo sunumlarıyla velileriyle paylaştılar. Öğrencilerimizi tebrik ediyoruz! Katılımlarından dolayı değerli velilerimize ve emeği geçen sevgili öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.


11 Mart 2024

FASHION DESIGNER

Anaokulu öğrencilerimiz İngilizce dersinde Fashion Designer etkinliği ile kıyafetleri isimlendirmeyi öğrendiler.


04 Mart 2024

BABY ANIMALS

Anaokulu öğrencilerimiz İngilizce dersinde Baby Animals etkinliği ile hayvanların yavrularını öğrendiler.

04 Mart 2024

FARM ANIMALS

Anaokulu öğrencilerimiz İngilizce dersinde Farm Animals  etkinliği ile çiftlik hayvanlarını; renkler, sayılar, şekiller konularını da tekrar ederek tanımlamadılar.

04 Mart 2024

DIAGRAPH TREE

Anaokulu öğrencilerimiz İngilizce dersinde Digraph Tree etkinliği ile içerisinde ch sesi ve th sesi bulunan kelimeleri telaffuz etmeyi öğrendiler.

04 Mart 2024

WILD ANIMALS SPINNER

Anaokulu öğrencilerimiz İngilizce dersinde Wild Animals Spinner etkinliği ile vahşi hayvanları tasvir etmeyi, bu hayvanların yapabildiği ve yapamadığı eylemleri ifade etmeyi öğrendiler.


04 Mart 2024

DIGRAPH TREE

Anaokulu öğrencilerimiz İngilizce dersinde Digraph Tree etkinliği ile içerisinde ch sesi ve th sesi bulunan kelimeleri telaffuz etmeyi öğrendiler.


26 Şubat 2024

FRUITS AND VEGETABLES

Anaokulu öğrencilerimiz İngilizce dersinde Fruits and Vegetables etkinliği ile meyveleri ve sebzeleri gruplandırmayı öğrendiler.


26 Şubat 2024

UNIT 6 PROJECT

Anaokulu öğrencilerimiz İngilizce dersinde Unit 6 Project etkinliği ile altıncı ünitede öğrendikleri kelime gruplarını ve konuları tekrar ettiler.

 


26 Şubat 2024

ANIMAL HABITATS

Anaokulu öğrencilerimiz İngilizce dersinde Animal Habitats etkinliği ile hayvanları çiftlik hayvanları, deniz hayvanları ve vahşi hayvanlar olarak gruplandırmayı öğrendiler.

 


19 Şubat 2024

MY SENSE OF TASTE

Anaokulu öğrencilerimiz İngilizce dersinde My Sense of Taste etkinliği ile yiyecekleri tuzlu, ekşi, acı ve tatlı olarak gruplandırmayı öğrendiler.


19 Şubat 2024

HOW DOES IT TASTE?

Anaokulu öğrencilerimiz İngilizce dersinde How does it taste etkinliği ile yiyecekleri tuzlu, ekşi ve tatlı olarak gruplandırmayı öğrendiler.

 


19 Şubat 2024

GUESS THE ANIMAL

Anaokulu öğrencilerimiz İngilizce dersinde Guess the Animal etkinliği ile I guess kalıbını kullanarak çiftlik hayvanlarını tahmin etme oyunu oynadılar.

 


12 Şubat 2024

THE PERFECT PLATE

Anaokulu öğrencilerimiz İngilizce dersinde The Perfect Plate etkinliği ile öğünleri ve öğünlerde yenilen yiyecekleri öğrendiler.


12 Şubat 2024

FOOD BOWLING

Anaokulu öğrencilerimiz İngilizce dersinde Food Bowling etkinliği ile yiyecekler ve öğünler konularını tekrar ettiler.


12 Şubat 2024

ANIMAL MASK

Anaokulu öğrencilerimiz İngilizce dersinde Animal Mask etkinliği ile hayvanları tasvir ettiler.


12 Şubat 2024

VALENTINES DAY

Anaokulu öğrencilerimiz İngilizce dersinde Valentines Day etkinliği ile Sevgi Gününü kutladılar.


05 Şubat 2024

DIGRAPH POPCORN

Anaokulu öğrencilerimiz İngilizce dersinde Digraph Popcorn etkinliği ile içerisinde ch sesi ve sh sesi bulunan kelimeleri telaffuz etmeyi öğrendiler.


05 Şubat 2024

ANIMAL DICE

Anaokulu öğrencilerimiz İngilizce dersinde Animal Dice etkinliği ile hayvanların yapabildiği ve yapamadığı eylemleri ifade ettiler.

 


15 Ocak 2024

UNIT 5 PROJECT

Anaokulu öğrencilerimiz İngilizce dersinde Unit 5 Project etkinliği ile beşinci ünitede öğrendikleri kelime gruplarını ve konuları tekrar ettiler.


15 Ocak 2024

SALT WRITING

Anaokulu öğrencilerimiz İngilizce dersinde Salt Writing etkinliği ile bugüne kadar öğrenmiş oldukları Sight Word kelimelerini kullanarak görsel okuma yaptılar.


15 Ocak 2024

HELPING AT HOME

Anaokulu öğrencilerimiz İngilizce dersinde Helping at Home etkinliği ile evdeki sorumluluklar hakkında konuştular.

 


08 Ocak 2024

MY FREE-TIME ACTIVITIES FLOWER

Anaokulu öğrencilerimiz İngilizce dersinde  My Free-Time Activities Flower etkinliği ile boş zamanlarında yapmaktan keyif aldıkları aktiviteleri ifade ettiler.


08 Ocak 2024

FINGER FAMILY

Anaokulu öğrencilerimiz İngilizce dersinde aile üyeleri konusunu Finger Family etkinliği ile tekrar ettiler.


02 Ocak 2024

HOUSE DESIGNER

Anaokulu öğrencilerimiz İngilizce dersinde evin bölümleri konusunu House Designer etkinliği ile tekrar ettiler.


02 Ocak 2024

DIGRAPH SORTING

Anaokulu öğrencilerimiz İngilizce dersinde Digraph Sorting etkinliği ile içerisinde kısa oo sesi ve uzun oo sesi bulunan kelimeleri telaffuz etmeyi öğrendiler.


25 Aralık 2023

MY SKELETON

Anaokulu öğrencilerimiz İngilizce dersinde vücudun bölümleri konusunu pekiştirmek için My Skeleton etkinliğini tamamladılar.

25 Aralık 2023

SPORTS AND SPORTS EQUIPMENT

Anaokulu öğrencilerimiz İngilizce dersinde Sportsand Sports Equipment etkinliği spor türlerinde kullanılan ekipmanlarla ilgili öğrendiklerini pekiştirdiler.


18 Aralık 2023

NEW YEAR

Anaokulu ve ilkokul öğrencilerimiz İngilizce dersinde yaptıkları çalışmalarla yeni yılın gelişini eğlenceli aktivitelerle kutladılar.


18 Aralık 2023

COLOUR BY DIGRAPH

Anaokulu öğrencilerimiz İngilizce dersinde Colour by Digraph etkinliği ile içerisinde ?ck? sesi ve ?ng? sesi bulunan kelimeleri telaffuz etmeyi öğrendiler.


18 Aralık 2023

NEW YEAR POP OUT

Anaokulu ve ilkokul öğrencilerimiz İngilizce dersinde yaptıkları çalışmalarla yeni yılın gelişini eğlenceli aktivitelerle kutladılar.


11 Aralık 2023

AN ACTION SPINNER

Anaokulu öğrencilerimiz İngilizce dersinde eylem bildiren fiilleri An Action Spinner etkinliği ile öğrendiler.

11 Aralık 2023

SPORTS

Anaokulu öğrencilerimiz İngilizce dersinde Sports etkinliği ile farklı spor türleri hakkında bilgi edindikleri bir etkinlik yaptılar.


11 Aralık 2023

I CAN TALK ABOUT SPORTS

Anaokulu öğrencilerimiz İngilizce dersinde I can talk about sports etkinliği ile farklı spor türlerinde kullanılan farklı ekipmanlarla ilgili konuşma etkinliği yaptılar.

 


04 Aralık 2023

A CRAZY POTATO

Anaokulu öğrencilerimiz İngilizce dersinde vücudun bölümleri konusunu A Crazy Potato etkinliği ile eğlenceli bir şekilde pekiştirdiler.


04 Aralık 2023

BODY PARTS

Anaokulu öğrencilerimiz İngilizce dersinde vücudun bölümleri konusunu Body Parts etkinliği ile tekrar ettiler.


04 Aralık 2023

GHOST HUNTING

Anaokulu öğrencilerimiz İngilizce dersinde Ghost Hunting etkinliği ile renkler ve yer edatları konularını pekiştirdiler.


04 Aralık 2023

MUSICAL CHAIRS

Anaokulu öğrencilerimiz İngilizce dersinde Musical Chairs etkinliği ile bugüne kadar öğrenmiş oldukları Sight Word kelimelerini kullanarak görsel okuma yaptılar. Anaokulu öğrencilerimiz İngilizce dersinde ?Sports? etkinliği ile farklı spor türleri hakkında etkinlik yaptılar.

 


01 Aralık 2023

UNIT 3 PROJECT

Anaokulu öğrencilerimiz İngilizce dersinde Unit 3 Project etkinliği ile üçüncü ünitede
öğrendikleri kelime gruplarını ve konuları tekrar ettiler.

01 Kasım 2023

TIMES OF THE DAY BOXES

Anaokulu öğrencilerimiz İngilizce dersinde Times of the Day Boxes" etkinliği ile gündüz yapılan ve akşam yapılan aktivitelerin ayrımını yapmayı öğrendiler.

01 Kasım 2023

SCHOOL RULES CHART

Anaokulu öğrencilerimiz İngilizce dersinde okul kurallarını öğrendiler ve ?School Rules Chart? etkinliği ile kendi sınıflarının kurallarını belirlediler.

01 Kasım 2023

FOOD BOWLING

Anaokulu öğrencilerimiz İngilizce dersinde sevdikleri ve sevmedikleri yiyecekleri ifade etmeyi öğrendiler ve Food Bowling etkinliği ile bu konuyu pekiştirdiler.

01 Kasım 2023

FEELINGS BALL

Anaokulu öğrencilerimiz İngilizce dersinde Feelings Ball oyunu ile duygularını ifade etme ve farklı duygu durumları hakkında konuşma etkinliği yaptılar.


01 Kasım 2023

NUMBERS GAME

Anaokulu öğrencilerimiz İngilizce dersinde Numbers Game etkinliği ile sayılar konusunu eğlenceli bir etkinlik ile pekiştirdiler. 

01 Kasım 2023

SHAPE MONSTERS

Anaokulu öğrencilerimiz İngilizce dersinde Shape Monsters etkinliği ile şekiller konusunu eğlenceli bir etkinlik ile pekiştirdiler.

 

01 Kasım 2023

MY SCHOOL BAG

Anaokulu öğrencilerimiz İngilizce dersinde okul eşyalarını öğrendiler ve My School Bag etkinliği ile öğrendiklerini pekiştirdiler.


01 Kasım 2023

WELCOME TO KINDERGARTEN

Anaokulu öğrencilerimiz yeni eğitim-öğretim yılına eğlenceli bir İngilizce dersiyle başlangıç yaptılar.

01 Kasım 2023

SPIN THE BOTTLE

Anaokulu öğrencilerimiz İngilizce dersinde Spin the Bottle etkinliği ile kendilerine yöneltilen farklı sorulara cevap vererek eğlenceli bir konuşma etkinliği yaptılar.

01 Kasım 2023

GREETINGS

Anaokulu öğrencilerimiz İngilizce dersinde Greetings etkinliği öğrenmiş oldukları selamlaşma ve vedalaşma kalıplarını pekiştirdiler.

01 Kasım 2023

TIME BOMB GAME

Anaokulu öğrencilerimiz İngilizce dersinde Time Bomb Game etkinliği ile hem soruları cevapladılar hem de zamanla yarıştılar.

01 Kasım 2023

AN INTERVIEW

Anaokulu öğrencilerimiz İngilizce dersinde öğrendikleri kelimeleri ve yapıları kullanarak arkadaşları ve öğretmenleriyle röportaj yaptılar. Hem eğlendiler hem de İngilizcenin farklı mecrada kullanımını keşfettiler.

01 Kasım 2023

MY CUP OF FEELINGS

Anaokulu öğrencilerimiz İngilizce dersinde My Cup of Feelings etkinliği ile farklı duygu durumlarını ifade etmeyi öğrenmek adına kendi duygu durum bardaklarını tasarladılar.

 

01 Kasım 2023

EMOTION CHARADES

Anaokulu öğrencilerimiz İngilizce dersinde Emotion Charades etkinliği ile duygularını ifade etme ve farklı duygu durumları hakkında konuşma etkinliği yaptılar.

01 Kasım 2023

A RAINY DAY

Anaokulu öğrencilerimiz İngilizce dersinde A Rainy Day etkinliği ile sayılar konusunu eğlenceli bir etkinlik ile pekiştirdiler.

01 Kasım 2023

UNIT 1 PROJECT

Anaokulu öğrencilerimiz İngilizce dersinde Unit 1 Project etkinliği ile ilk ünite öğrendikleri kelime gruplarını ve konuları tekrar ettiler.

 

01 Kasım 2023

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI

Anaokulu öğrencilerimiz İngilizce dersinde yaptıkları çalışmalarla 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı?nı kutladılar.

01 Kasım 2023

DIGRAPH HUNT

Anaokulu öğrencilerimiz İngilizce dersinde Digraph Hunt etkinliği ile içerisinde sh sesi bulunan kelimeleri telaffuz etmeyi öğrendiler.

01 Kasım 2023

TIMES OF THE DAY CHART

Anaokulu öğrencilerimiz İngilizce dersinde Times of the Day Chart etkinliği ile günün bölümlerini öğrendiler.

01 Kasım 2023

HALLOWEEN

Bir dili öğrenirken o dili konuşanların kültürünü de öğrenmenin önemini göz önüne alarak hazırladığımız Halloween etkinlikleriyle öğrencilerimiz dünyadaki farklı kültürlerin bu eğlenceli günü nasıl kutladıklarını öğrendiler.

01 Kasım 2023

FRUITS AND VEGETABLES

Anaokulu öğrencilerimiz İngilizce dersinde meyveleri ve sebzeleri sınıflandırmayı öğrendiler ve Fruits and Vegetables etkinliği ile bu konuyu pekiştirdiler.

01 Kasım 2023

10 KASIM ATATÜRKÜ ANMA GÜNÜ

Anaokulu öğrencilerimiz İngilizce dersinde yaptıkları çalışmalarla Cumhuriyetimizin kurucusu, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürkü sevgi, saygı ve minnetle andılar.

01 Kasım 2023

UNIT 2 PROJECT

Anaokulu öğrencilerimiz İngilizce dersinde Unit 2 Project etkinliği ile ikinci ünitede öğrendikleri kelime gruplarını ve konuları tekrar ettiler.

01 Kasım 2023

BUILDING TOWERS

Anaokulu öğrencilerimiz İngilizce dersinde Building Towers etkinliği ile bugüne kadar öğrenmiş oldukları Sight Word kelimelerini kullanarak görsel okuma yaptılar.

01 Kasım 2023

A COLOURFUL BUTTERFLY

Anaokulu öğrencilerimiz İngilizce dersinde renkler konusunu eğlenceli bir etkinlik ile pekiştirdiler. 

01 Kasım 2023

ROOMS IN A HOUSE QUIZ

Anaokulu öğrencilerimiz İngilizce dersinde Rooms in a House QUIZ etkinliği evin bölümleri konusunu pekiştirmek için soru-cevap oyunu oynadılar.

01 Kasım 2023

COUNTING IN TENS

Anaokulu öğrencilerimiz İngilizce dersinde onar ritmik saymayı öğrendiler.

01 Kasım 2023

UNIT 3 PROJECT

Anaokulu öğrencilerimiz İngilizce dersinde Unit 3 Project etkinliği ile üçüncü ünitede öğrendikleri kelime gruplarını ve konuları tekrar ettiler.

27 Ekim 2023

ICE CREAM MATH

Anaokulu öğrencilerimiz İngilizce dersinde Ice Cream Math etkinliği ile temel renkler ve 1-2-3 sayılarını eğlenceli bir etkinlik ile pekiştirdiler. 

27 Ekim 2023

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI

Anaokulu öğrencilerimiz İngilizce dersinde yaptıkları çalışmalarla 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutladılar.

 

27 Ekim 2023

COLOURS, COLOURS EVERYWHERE

Anaokulu öğrencilerimiz İngilizce dersinde renkler konusunu eğlenceli etkinliklerle pekiştirdiler.