Oğuzkaan Koleji
START:1029
14 Mayıs 2024

QUE HİCİSTE LA SEMANA PASADA?

5. sınıf öğrencilerimiz İspanyolca dersinde Geçen hafta ne yaptın konulu projelerini sundular.

13 Mayıs 2024

ANCİENT WONDERS

5. sınıf öğrencilerimiz İngilizce dersinde antik harikalar temalı projelerini sunarak tarihle bağlantı kurdular.

26 Nisan 2024

INTERESTİNG BUİLDİNGS AROUND THE WORLD

7. sınıf 2. grup öğrencilerimiz dünyada bulunan ilginç mimari yapılar hakkında araştırma yaparak hazırladıkları projelerini sundular.

08 Mart 2024

MISSION IMPOSSIBLE "SPY GAMES"

Bu hafta öğrencilerimizle kampüsümüzde sergilenen Mission Impossible Spy Games  tiyatro

oyununu izledik. Öğrencilerimiz tiyatro oyunu sırasında interaktif etkinlikler yaptılar, oyunun sonunda aktris

ve aktörlere sorular sorarak doğal iletişim kurma becerilerini geliştirdiler. Katılımlarından dolayı

öğrencilerimize ve işbirliğiniz için siz değerli velilerimize teşekkür ederiz.

06 Mart 2024

DİLİMİZİN ZENGİNLİKLERİ PROJESİ

DİLİMİZİN ZENGİNLİKLERİ PROJESİ ATASÖZÜ VE DEYİMLERİ SOMUTLAŞTIRMA ÇALIŞMASI

27 Şubat 2024

HOW CAN I HELP EARTH

5.sınıf öğrencilerimiz İngilizce dersinde Global Schools programı kapsamında Dünya Günüyle ilgili araştırmalar yaptılar ve çevreye nasıl olumlu katkıda bulunabileceklerini konuştular.

05 Ocak 2024

MY FAVOURİTE MUSİC TYPE

6. sınıf 2. grup öğrencilerimiz İngilizce dersinde sunumunu yaptıkları My Favourite Music Type projesinde en sevdikleri müzik türlerini ve sebeplerini anlattılar.

02 Ocak 2024

LA DESCRİPSİÓN (LOS AMİGOS O LA FAMİLİA)

7. sınıf öğrencilerimiz İspanyolca dersinde arkadaşlarını veya aile üyelerini tanıttıkları projeler sundular.

30 Aralık 2023

DİLİMİZİN ZENGİNLİKLERİ PANO ÇALIŞMASI

Dilimizin Zenginlikleri Projesi «Sözlük Özgürlüktür», dilimizin zenginliklerini içeren çok çeşitli etkinliklerle öğrencilerimizi buluşturmak amacıyla hazırlanmış, kapsamlı bir etkinlik projesidir. Emeklerimiz sayesinde evlatlarımız, ecdadımızın mirasından faydalanabilecektir.

Bu proje dâhilinde yapılacak etkinliklerde, öncelikle evlatlarımıza dünyamızın ve düşüncemizin kelimelerle şekillendiğini fark ettirmek istiyoruz. Yeni kelimeler öğrenmeyi teşvik ederek onların kelime hazinelerini ve kavram bilgilerini genişletmeyi amaçlıyoruz. Zira kelime hazineniz, kavram bilginiz ne kadar genişse o kadar geniş düşünebilirsiniz. Ne kadar geniş düşünüyorsanız o kadar özgürsünüz.

İşte bu yüzden «Sözlük Özgürlüktür».

26 Aralık 2023

ADVANCİNG FUTURES INTEGRATİON GLOBAL CİTİZENSHİP CONNECTİONS AMONG NATİONS

6. sınıf öğrencilerimiz İngilizce dersinde Global Schools programı kapsamında Barış, Adalet ve Güçlü Kurumlar hedefine yönelik çalışmalarını tamamladılar. Küresel vatandaşlar olarak, dünya genelinde insanlarla bağlantı kurmak, küresel ağlar oluşturmak, yeni fikirler ve perspektiflerle dolu bir dünya yaratmaya yardımcı olur. Uluslararası iş birliği ile güçlü kurumlar oluşturmak daha sürdürülebilir bir geleceğe katkı sağlar. konusu ile ilgili fikirlerini paylaştılar.

08 Aralık 2023

ADVANCİNG FUTURES INTEGRATİON GLOBAL CİTİZENSHİP MULTİFACETED PERSONAL IDENTİTİES

6. sınıf öğrencilerimiz İngilizce dersinde Global Schools programı kapsamında Nitelikli Eğitim hedefine yönelik yaptıkları çalışmayla ulusal ve küresel kimlikler de dahil olmak üzere çok yönlü kişisel kimlikleri araştırdılar.

27 Kasım 2023

Mİ MEJOR AMİGO /AMİGA

6. sınıf öğrencilerimiz İspanyolca dersinde en iyi arkadaşlarını tanıttıkları projeler sundular.

06 Kasım 2023

LA RUTİNA DİARİA

5. sınıf öğrencilerimiz İspanyolca dersinde günlük rutinlerini anlattıkları projelerini sundular.

01 Kasım 2023

MAKE A WİSH TREE

6. sınıf 2. grup öğrencilerimiz İngilizce dersinde 1. proje ödevi olarak kendi dilek ağaçlarını tasarladılar ve arkadaşlarıyla dileklerini paylaştılar.

23 Ekim 2023

ADVANCİNG FUTURES INTEGRATİON ? GLOBAL CİTİZENSHİP ? CONNECTİONS AMONG NATİONS

7. sınıf öğrencilerimiz İngilizce dersinde Global Schools programı kapsamında Sorumlu Üretim ve Tüketim ile Nitelikli Eğitim hedeflerine yönelik çalışmalarını tamamladılar.  Küresel vatandaşlarolarak, dünya genelinde insanlarla bağlantı kurmak ve küresel ağlar oluşturmak, yeni fikirler ve perspektiflerle dolu bir dünya yaratmaya yardımcı olur konusu ile ilgili fikirlerini paylaştılar.

19 Ekim 2023

ADVANCİNG FUTURES INTEGRATİON ? BE WHAT YOU WANT TO BE!

5. sınıf öğrencilerimiz İngilizce dersinde Global Schools programı kapsamında Nitelikli Eğitim ve Toplumsal Cinsiyet Eşitliği hedeflerine yönelik çalışmalar yaptılar.

12 Ekim 2023

THE QUALİTİES OF A GOOD FRİEND

7. sınıf 2. grup öğrencilerimiz İngilizce dersinde iyi bir arkadaşın özellikleri konulu projelerini sundular. Öğrencilerimiz İyi Bir Arkadaşın Nitelikleri üzerine çalışırlarken empati, sadakat ve anlayış gibi özellikleri tartıştılar ve arkadaşlık değerleri hakkında fikirlerini paylaştılar.

12 Ekim 2023

ADVANCİNG FUTURES INTEGRATİON ? TAKE POSİTİVE ACTİONS

6. sınıf öğrencilerimiz İngilizce dersinde Global Schools programı kapsamında Nitelikli Eğitim hedefine yönelik pozitif eylemler almak temalı çalışmalarını tamamladılar. Pozitif değişiklikler yapmak, dünyayı daha iyi bir yer haline getirme yolunda önemli bir adımdır. konusundaki fikirlerini dile getirdiler.

09 Ekim 2023

ADVANCİNG FUTURES INTEGRATİON ? TECHNOLOGY

7. sınıf öğrencilerimiz İngilizce dersinde Advancing Futures programı gelecekteki teknolojik gelişmeleri araştırarak teknoloji dünyasında verimli bir yolculuk yaptılar.

05 Ekim 2023

UZAY GÖZLEMİ

5.sınıflarımızın Güneş ,Dünya ,Ay ve 6.sınıflarımızın Güneş Sistemi adlı konularını pekiştirmek amacıyla İstanbul Üniversitesi Astronomi ve Uzay bölümü  Amatör Astronomi kulübü öğrencileri teleskopları ile okulumuza gelerek öğrencilerimize yıldızımız olan Güneş?in özelliklerini anlatarak Güneş gözlemi yaptırdılar.

28 Eylül 2023

YURT DIŞI DEĞİŞİM PROGRAMI

Okulumuz konferans salonunda Ortaokul 7. ve 8. Sınıf  öğrencilerimize Ap ve Kanada Değişim Programları hakkında detaylı sunum yapıldı.

22 Eylül 2023

ADVANCİNG FUTURES INTEGRATİON ? GLOBAL CİTİZENSHİP ? RESPONSİBİLİTY FOR GOOD HEALTH

6. sınıf öğrencilerimiz İngilizce dersinde Global Schools programı kapsamında Sağlık ve Kaliteli Yaşam ile Nitelikli Eğitim hedeflerine yönelik Sağlık için Sorumluluk temalı çalışmalarını tamamladılar. Sağlıklı yaşamın önemini keşfederek, daha sağlıklı bir bakış açısı edindiler.