Oğuzkaan Koleji

 

Sayın Velimiz, Sevgili Öğrencimiz;

Milli Eğitim Bakanlığı 22.03.2019 tarihinde Öğrenci Başarılarını İzleme Araştırması kapsamında 5., 7. ve 10.sınıflara 6 Mayıs tarihinde Türkçe, 13 Mayıs tarihinde Matematik sınavı yapılacağını açıkladı. (Bazı ilçelere halen ulaşmadı)

Bu yıl ilk uygulaması yapılacak sınavlar karne notu olarak kullanılmayacak. Ancak önümüzdeki yıldan itibaren Türkçe, Matematik ve Fen Bilimleri derslerinden yapılacak bu sınavların e-okula işlenerek okul yazılısı olarak kullanılacağı açıklandı. (Sınavların kapsamı genişletilip sayısı artırılabilir) MEB Vizyon belgesinde okul başarı puanlarının, bir üst okula geçiş puanını etkileyeceği de açıklandığından doğal olarak bu sınavların liseye ve üniversiteye giriş puanlarını da etkilemesi söz konusu olacaktır.

Öğrencilerimizin sınavlardan üstün başarı ile çıkabilmeleri için bugünden itibaren önümüzdeki sürede etkin bir sınava hazırlık programı uygulamaya başlıyoruz.

Öğrencilerimizden istediğimiz, sınava etkin hazırlık için öğretmenlerinin yapacağı yönlendirme doğrultusunda gerekli çabayı göstermeleridir.

Velilerimizden beklentilerimiz, öğrencilerinin başarısı için 13 Mayıs tarihine kadar evdeki düzenlemeleri onların başarılarını destekleyecek şekilde organize etmeleridir.

Bu yıl ve gelecek yıllarda yapılacak sınavların sonrasında;

  • Öğrenciler
  • Okullar
  • İlçeler ve İller için sınav sonuç karneleri hazırlanacaktır.

Öğrencilerimiz ve siz sayın velilerimizle birlikte en üstün başarılara ulaşacağımıza inancımız tamdır.

Saygı ve sevgilerimizle.

 

OĞUZKAAN KOLEJİ
Eğitim Koordinatörlüğü