Oğuzkaan Koleji

Sayın velimiz, sevgili öğrencimiz;

28 Mart Cumartesi 7. ve 8.sınıflarımızın, 30 Mart Pazartesi günü 6.sınıflarımızın, 31 Mart Salı günü 5.sınıflarımızın deneme sınavlarını interaktif olarak uygulayacağız.

8.sınıflarımızı sınava hazırlarken, zaman kazanmak amacıyla daha önceden planladığımız interaktif denemeleri, günümüz koşulları tüm sınıflarımız için zorunlu hale getirmiştir. İnteraktif deneme sınavları her sınıf için belirlenen farklı saatlerde ve tek oturum olarak yapılacaktır ve bu sınavlar normal yaptığımız deneme sınavları gibi değerlendirilecektir.

Sınav uygulaması;

  • İnteraktif sınavlar Oğuzkaan Koleji’nin bir çevrimiçi uygulaması olan Performans Takip Sistemi’nin parçası olarak “https://sinav.e-oguzkaan.com” internet adresi üzerinden yapılacaktır. Öğrencilerimiz sınavlara bilgisayar ve tabletlerinden tercihen Chrome, Safari, FireFox, Opera veya Yandex gibi popüler internet tarayıcılarının güncel sürümü ile sorun yaşamadan katılabilirler.
  • https://sinav.e-oguzkaan.com adresi, 28 Mart Cumartesi günü sınavı olan öğrencilere açılacaktır ve öğrencilerimiz siteye giriş yapmak için Performans Takip Sistemine giriş bilgilerini kullanacaklardır (T.C. Kimlik Numarası ile Okul Numarası veya Okuldan verilen E-Posta adresi ile T.C. Kimlik Numarası).
  • Deneme sınavları tek oturum şeklinde (SÖZEL-SAYISAL ayrımı olmadan) yapılacaktır. Ancak sınav süresi normal sınav süresinden daha uzun tutulmuştur. Dolayısıyla sözel bölümü bittikten sonra kendinize 10 dakika dinlenme süresi veriniz.
  • İnteraktif sınavlar tıpkı normal deneme sınavlarında olduğu gibi sınav her sınıf için belirlenen saatte açılacak, sınav bitiminde otomatik olarak kapanacaktır.
  • İnteraktif sınavların tekrarı yapılmayacaktır.
  • Çevrimiçi Sınav Sistemi siteye giriş yaptığınız andan itibaren sizi bilgilendirecek, sınav zamanı geldiğinde sorulara yönlendirecektir. Uygulama oldukça basittir ve dikkat ederseniz hata yapma şansınız yoktur.
  • Sınav süresi tamamlandıktan veya siz “Sınavı Bitir” düğmesine bastıktan yaklaşık 1 saat sonra sınav sonucunuza ve soru çözümlerine Performans Takip Sistemi üzerinden ulaşabileceksiniz.
  • Sınavınızın geçerli kabul edilebilmesi için sınavın belirtilen zaman diliminde yapılması ve toplamda en az on soruya cevap vermiş olmanız gerekmektedir.
  • Sınav bitiminden itibaren tıpkı daha önceki deneme sınavlarında olduğu gibi bu sınavla ilgili tüm verilere, bilgi ve belgelere Performans Takip Sistemi içinden ulaşabileceksiniz.
  • Deneme sınavı sonuçlarınızı tüm öğretmenleriniz inceleyecek, rehber öğretmeniniz ve koç öğretmeniniz ürettiğiniz sonuçlarla ilgili sizinle görüşecektir.

 

Sayın velimiz;

Deneme sınavlarımızın amacı öğrencilerimizin eksiğini bulup gidermektir. Bu nedenle deneme sınavlarında öğrencilerimizi meşgul etmemeniz, onun dikkatini dağıtabilecek unsurları minimuma indirmeniz ve sadece sınava konsantre olmasını sağlamanız gerekmektedir.

Öğrencimizin sınavına müdahale etmeyiniz.

 

ÖĞUZKAAN KOLEJİ EĞİTİM YÖNETİMİ

 

NOT : Sisteme girişte sorun yaşayan velilerimizin bilişim öğretmenleri ile iletişime geçmesi gerekmektedir.