Oğuzkaan Koleji

25 Eylül 2021

 • Uluslararası Düzenlenen Vex Robotics Turnuvaları Hazırlıklarımız Devam Ediyor.

9.Sınıf Fen ve Teknoloji sınıfı öğrencilerimizle Uluslararası düzenlenen 2021 – 2022 Vex turnuva temasına göre beyin fırtınası yaparak en uygun ve stabil calısan tasarımı yapmak için çalışmalarına devam ediyorlar.

27 Eylül 2021

 • Okul Temsilciliği Sunumları

Öğrencilerimiz arkadaşlarının karşısında okul temsilcisi propaganda çalışmalarını gerçekleştirdiler.

26 Kasım 2021

 • Fen ve Teknoloji Öğrencilerimiz Havacılığa İlk Adımlarını Attılar.

9.Sınıf Fen ve Teknoloji sınıfı öğrencilerimiz model uçak atölyemizde teknik malzemeleri tanıma, kurulum ve süslemesini yaptılar.Model uçak uçuş prensiplerini öğrenme ile devam ettiler.Model uçaklarının sahada test uçuşa hazır bir şekile gelmesi için çalışmalarına devam ettiler.

27 Kasım 2021

 • Vex Robotics Turnuvaları için Test Aşamalarına Başladık.

9.Sınıf Fen Teknoloji sınıfı öğrencilerimizle Uluslararası düzenlenen Vex robotics turnuvalarına tasarım,mühendislik ve test aşamalarıyla hazırlıkları devam ediyor.

22 Aralık 2021

 • Kültür ve Edebiyat Kulübü Roman Kahramanları Etkinliği

Kültür ve Edebiyat Kulübü öğrencilerinin hazırlamış olduğu 21 Aralık Dünya Roman Kahramanları Günü kutlama etkinliğimizde öğrencilerimiz güzel vakit geçirdiler.

24 Aralık 2021

 • 9.sınıf Fen ve Teknoloji Lisesi öğrencilerimiz Uluslararası Bilim Temelli Bilgi yarışmasına katıldı.

9.sınıf Fen ve Teknoloji Lisesi öğrencilerimiz Fizik Branşında Uluslararası Bilim Temelli Bilgi yarışmasına katıldılar.
Yarışmanın ilk etabını başarı ile tamamlayan öğrencilerimiz ikinci etaba girmeye hak kazandılar.
Öğrencilerimizi tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

18 Ocak 2022

Fen ve Tekonoloji Lisesi 9.Sınıf öğrencilerimiz Ülkemizin de aralarında bulunduğu 9 farklı ülkeden katılımların sağlandığı Uluslararası Bilim Temelli Bilgi yarışmasına katılarak Fizik branşında okulumuzu başarı ile temsil etti ve sertifikalarını aldılar.

19 Ocak 2022

 • Öğrencilerimiz Uludağ'da kayak eğitim kampına katıldı

Fen ve Teknoloji Lisesi öğrencilerimiz Uludağ’da kayak eğitim kampına katılarak seviyelere göre eğitim aldılar.Öğrencilerimiz alınan eğitim sonrası kayak yaparak deneyimlerini eğlenerek hayata geçirdiler.

01 Mart 2022

 • 9.Sınıf Öğrencilerimiz Tayin Anahtarı deneyi yaptılar.

9.Sınıf Fen ve Teknoloji Lisesi öğrencileri , Biyoloji dersinde tükettiğimiz gıdaların içerisindeki temel bileşenlerin tayin anahtarı deneylerini yaptılar.

03 Mart 2022

 • Biyoloji dersinde bitki ve hayvan hücrelerini inceledik

Fen ve Teknoloji Lisesi öğrencilerimiz ,Biyoloji dersinde bitki ve hayvan hücresini mikroskopta karşılaştırarak incelediler.

04 Mart 2022

 • Öğrencilerimizle deprem tatbikatı düzenledik.

Öğrencilerimizi doğal afetler konusunda bilinçlendirebilmek amacıyla deprem tatbikatı düzenledik

07 Mart 2022

 • Fen ve Teknoloji Lisesi Öğrencilerimizin Action Time Etkinliği

9. sınıf öğrencilerimiz okulun çeşitli yerlerine gizlenen İngilizce soruları bulmaya ve verilen süre içinde cevaplamaya çalıştıkları Action Time etkinliği ile hem eğlendiler hem öğrendiler.

08 Mart 2022

 • 8-14 Mart Bilim ve Teknoloji Haftası Etkinliği

8-14 Mart Bilim ve Teknoloji Haftasında Bilim,Medya ve Teknoloji Kulübü öğrencilerinin düzenlemiş olduğu etkinlikte Eğitim Bilimleri ve Teknolojileri Uzmanı Dinçer KAYALI konferans düzenlemiştir.

18 Mart 2022

 • 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Töreni

Şanlı tarihimizin en büyük destanı Çanakkale Zaferi’nin 107. yılında başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi saygı ve minnetle anıyoruz.

24 Mart 2022

 • Matematik Kulübü macera oyunuyla eğlenerek öğrendiler.

Matematik Kulübü öğretmenlerinin hazırlamış olduğu macera oyunları, adeta bir survivor tadında geçen, sadece fiziksel olarak değil matematik bilgilerini zamanla yarıştıran öğrencilerimiz keyifli bir mücadeleye girdiler. Büyük ödüle ulaşan öğrencilerimizin mutluluğu yüzlerinden okunuyordu.

18 Nisan 2022

 • 9.Sınıf Fen ve Teknoloji Lisesi öğrencilerimiz Teknofest yarışması Çevre Ve Enerji Teknolojileri dalında ön elemeyi geçti.

9.Sınıf Fen ve Teknoloji Lisesi 9.sınıf öğrencilerimiz Suri Rana Çömez ve Sude Yiğit Teknofest yarışması Çevre Ve Enerji Teknolojileri Dalında katıldığı projeleri ön elemeyi 82.67 puanla başarıyla geçmiştir