Oğuzkaan Koleji

Salgın nedeniyle aylardır okullarından uzak olan ilkokul öğrencileri okullarına kavuştu…

 

“Arkadaşlarımla gülmeyi, oyun oynamayı çok özledim”

 

İlkokul 2-3 ve 4.sınıf öğrencileriyle birlikte 8,12 ve lise hazırlık sınıfı öğrencileri okula başladı.  Yedi ay (209 gün) aradan sonra okuluna, öğretmenine ve arkadaşlarına kavuşan ilkokul öğrencilerinin heyecanı ise bir başkaydı.

 

İlkokul öğrencileri için okul; en az öğrenmek kadar oyun oynamak, koşturmak ve sosyal bir birey olmayı öğrenmek demek. İlkokul öğrencilerinin öğrenimini en çok etkileyen faktörlerden biri de öğretmeni ile sözlü, vücut dili ile veya bakışarak kurduğu iletişimdir. Öğrenci öğretmeninin yanında kendini daha güvende hisseder. Bu nedenle okulun açılmasına en çok sevinenler ilkokul öğrencileri oldu.

Okullar Öğrencilerine, Öğrenciler Okullarına Kavuştular

Oğuzkaan Koleji Yönetim Kurulu Üyesi ve Eğitim Koordinatörü Hatice Yılmaz; “Benim için okul bahçesinde öğrencilerin birbirleriyle ‘kurallara çok dikkat edelim, okulumuz bir daha kapanmasın‘ dediğini veya velilerden  ‘okulunu çok özledi, bu gece heyecandan uyuyamadı, okul yolunu bitiremedi‘ dediklerini duymak çocukların heyecanını yeterince açıklıyordu. Öğretmenlerin durumu da öğrencilerden farklı değil. Onlar da öğrencilerini çok özlemişlerdi. Elbette birbirlerine dokunamadılar ama yüzlerindeki maskeye rağmen bakışlarıyla, seslerine yansıyan heyecanlarıyla ve vücut dilleriyle öğrencilerini sarıp sarmaladılar. En büyük arzumuz en kısa sürede tüm kademelerdeki öğrencilerimizin her gün okula gelmeleri”

 

Oğuzkaan Koleji İlkokul Öğrencileri aylar sonra geldikleri sıralarında duygularını kaleme aldılar

 

Derin KILIÇ

Arkadaşlarımla vakit geçirmeyi özledim. Öğretmenimle vakit geçirmeyi özledim. Okulda etkinlik yapmayı oyun oynamayı çok özledim. Tenefüste arkadaşlarımla yarış yapmayı oyun oynamayı çok özledim. Arkadaşlarımla kaynaşmayı gülmeyi çok özledim. Arkadaşlarımla saklambaç, yerden yüksek oynamayı çok özledim. Yemekhanede yemek sırası beklemeyi bile çok özledim.

Derin Kılıç – 2B
Ilgın UYSAL

Biliyoruz ki bir virüs ile karşı karşıyayız. Ama bu dönemi yenebiliriz. Zaten maske takarak ellerimizi yıkıyarak tedbirimizi alıyoruz. Son olarak sosyal mesafeyi üç büyük adım şeklinde durabiliriz. Hepinizi çok seviyorum.

Ilgın Uysal – 2B
Elif Eda KURT

Sevgili öğretmenim seni çok ama çok özledim. Keşke şu virüs olmasaydı da gelip size sarılsaydım. Okullar tam açılmazsa da bazı günler okula gelebileceğiz. Gerçekten sizi ve arkadaşlarımı çok özledim.

Elif Ada Kurt – 2B
İbrahim EREN

Sevgili okulum, salgın çıktığından beri seni çok özledim. Öğretmenimi arkadaşlarımı hatta derslerimi bile çok özledim. Bu günlerde ilk önce salgından ailem, arkadaşlarım etkilenecek diye çok endişelendim. Hiç okullar açılmayacak hep evde olacağız sandım. Bir gün okulların açılacağını biliyordum. İşte o gün geldi. O kadar heyecanlıyım ki anlatamam. İlk ve en önemli yapacağım şey tedbirlere uymak. Arkadaşlarımla temas etmeden oyun oynamak. Okula maske ile gelmek ve gerektiğinde dezenfektan kullanmak.

İbrahim Eren – 3A
Can ARAS

Okula gitmeyi çok özledim. Yeni öğretmenimle ders yapmayı çok merak ediyorum. Yeni arkadaşlarımı merak ediyorum ve onlarla oyunlar oynamak istiyorum. Artık evde durmaktan çok sıkıldım. Okulun ilk günü ve ben çok heyecanlıyım. Derslerime canlı canlı katılacağım ve tenefüslerde arkadaşlarımla olacağım için çok mutluyum.

Can Aras Sezen – 2B
Bahar ATBATIRAN

Gece rüyamda okulumu gördüm. Bugün en değerli gün. Küçük bir çocuk için en değerli şey sosyalleşme olabilir. Çok güzel bir his. Anlatılamaz bir duygu. Arkadaşlarıma sarılmanın onlarla aynı havayı solumayı çok özlemişim. Zoom’dan görüşüp ders yapıyorduk ama yüz yüze olmak çok güzel. Aramıza giren bu engel bir gün illaki bitecektir.

Bahar Atbatıran – 3A
Eymen Poyraz ÇAKARER

Sevgilli arkadaşlarım ve öğretmenlerim hepinizi çok özledim. Çin’de başlayan salgından dolayı çok uzun bir süre ayrı kaldık. Bütün sınıfla oyun oynamayı kantinde tost yemeyi bile çok özledim. Sarılamayacağız belki ama çok yakında aşının bulunacağına her şeyin biteceğine inanıyorum. Okulu özleyeceğimi rüyamda görsem inanmazdım.

Eymen Poyraz Çakarer – 3B
Ege KINAY

Sonunda okuluma kavuştum. Çok ama çok mutluyum. Arkadaşlarıma öğretmenlerime kavuştum. Hepsine Merhaba dedim. Okul benim ikinci yuvam. Okulumu çok seviyorum.

Ege Kınay – 3A
Nehir YANIK

Uzaktan yapılan eğitimde her günüm aynı geçiyordu. Sabah kalkıp ders yapıp ödevlerimi yapıyordum. Bugün okulda arkadaşlarımla olduğum için çok mutluyum. Birlikte oyunlar oynayabiliyoruz. Ve ben bugün heyecandan yerimde duramıyorum.

Nehir Yanık – 4B